.


Co je to COSPLAY?

24. února 2014 v 19:57 | Shio Usami AkiraCOSPLAY OBECNĚ:

Slovo COSPLAY vzniklo složením dvou slov - COSTUME + PLAY. Nejde tedy v podstatě jen o nošení kostýmu, ale také o jistý herecký výkon, jehož úkolem je co nejvěrněji napodobit chováním cosplayovanou postavu. Lidem v cosplayi se říká cosplayeři. A co se cosplayuje? Původně se cosplayovalo především anime(manga). V dnešní době už můžeme vidět cosplaye na všechno možné (hry, komixy, filmy apod.). Cosplay má opravdu hodně rozsáhlou komunitu v asijských státech (Thajsko, Čína, Japonsko apod.), protože je zde anime opravdu hodně populární. V poslední době se tento koníček uchytil i v USA a tím vešel cosplay do povědomí více lidí.

KDE MŮŽU NARAZIT NA COSPLAYE?

Jak v ČR tak na Slovensku je spousta festivalů, kde jezdí spousta cosplayerů. Mezi nejznámější patří Animefest, Advík, AnimeSHOW, Comic Salon atd. Na těchto akcích se také pořádají různé soutěže o nejlepší cosplay, kde se utkávají ti nejzručnější cosplayeři z obou zemí.

KDE SE DÁ COSPLAY (KOSTÝM) SEHNAT?

Nejlepší je, když si ho ušijete a vyrobíte sami - jste na svůj výtvor pak náležitě pyšní a vaše snaha bude po zásluze oceněna. Pokud nejste tak zruční, je tu více možností kde cosplay sehnat. První z nich jsou internetové obchody (ebay, taobao, amazon apod.), kde se dá sehnat téměř všechno - občas i za parádní cenu. Jen je tu však riziko, že Vám dojde něco jiného nebo jinak velkého (ale s tím se musí počítat). Pak je tu další možnost - nechat si kostým ušít na míru u švadleny. Je to sice o dost dražší, ale víte, že vám kostým padne a že bude kvalitně ušitý.

UŽITEČNÉ ODKAZY:

http://www.cosplay.com/ - skladiště fotek cosplayů z celého světa
http://www.kamuicosplay.com/ - slavná německá cosplayerka, která umí vytvořit neskutečné cosplaye
https://www.cosplan.cz - česká stránka, kde můžete najít cosplay plány na cony

>> případně doplním ^^

SHIORI 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Neri Rivaille ^^ Neri Rivaille ^^ | E-mail | Web | 31. května 2014 v 21:02 | Reagovat

Jak výstižné!!! LOVE IT! :3

2 Shio Usami Akira Shio Usami Akira | Web | 31. května 2014 v 21:03 | Reagovat

[1]: Není to ještě dopsané :D Říkám, že to tu není kompletní .. časem to dopíšu .. :D Ale tak hlavní myšlenka byla řečena :D:D

Zatím to tu vypadá jako nějakej Troll blog :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama