.


První týden PRAXE za mnou

13. září 2014 v 13:57 | Shio Usami Akira |  deník

Zdravíčko,

tak se Vám tu opět hlásím s nějakýma novinkama za poslední týden. Od pondělí do pátku jsem měla praxi a abych pravdu řekla, tak byla namáhavější než jsem si původně vůbec myslela. Moje záda trpěly tak, že sem to v pátek vzdala a zůstala doma (a pořád mě ještě bolí).

V pondělí jsem měla opravdu velký problém najít naši dílnu, protože když učitelka říkala, kde to je .. stála sem úplně na konci našeho třídního chumlu a neviděla sem dveře, na které ukazovala. Navíc jsem v pondělí zjistila, že byla praxe hned na 7:00 a já došla až v 8:00 - njn .. tak to dopadá, když vás vedení špatně informuje :D Takže máme praxi vždycky na 7:00 (což pro mě znamená, že každý den vstávám v 5:00).

Jo a ještě chci říct, že moje sousedka neudělala opravky z matiky .. takže bude na tu krejčovinu chodit se mnou :) Je to paráda, protože mi aspoň bude radit, když nebudu vědět jak co ušít. Navíc se aspoň nebudu po cestě do školy nudit, protože bude jezdit se mnou (aspoň teda na praxi).


>> pokračování v celém článkuPONDĚLÍ

Jak už jsem psala - došla sem pozdě, ale to vůbec nevadilo, protože holky stejně nic nedělaly. Neprošvihla sem teda vůbec nic ^^. Pak to ale začalo. Dostaly jsme látky, ze které jsme si měli odměřit obdélník a ten pak nastříhat na 1cm široké pásky (od oka a co nejrovněji). Řeknu vám - když jich nastříháte asi 100, začne vám to pěkně lézt na nervy. Po skončení toho dne jsem měla pocit, že se mi o proužcích bude i zdát :D

ÚTERÝ

Opět jsme si udělali z látky nějaké ty vzorníky (obdélníky), ale tentokrát jsme si na nich začaly ukazovat nějaké ty druhy stehů. Vysvětlovaly jsme si k čemu se používají, jak se šijí a kde a proč se šijí. Ten den jsem zjistila, že mám na to nejspíš talent, protože učitelka mi nechtěla věřit, že sem nikdy předtím nešila (teda občas jako jo, ale to byly děsný faily).

STŘEDA

V tento den jsme pokračovaly v učení dalších stehů a naše záda začaly pomalinku trpět. Různě jsme se protahovaly, ale vůbec to nepomáhalo :D Ve středu jsem měla taky službu na svedání židlí + úklid stolů (bože, tak debilní židle jste ještě neviděli).

ČTVRTEK

Dozvěděla jsem se, že moje sousedka bude chodit do třídy se mnou a taky jsem s ní jela do školy. Já jela na praxy a ona do kanceláře, aby si vyřídila přihlášku a další detaily ohledně studia. Ten den fakt solidně pršelo a chudáček sousedka pěkně zmokla :D Ale já sem končila až v jednu - a to naštěstí už nepršelo. Taky jsme už začaly dělat třetí vzorník (tentokrát moc pěkněj bílej) - a řeknu vám, že je to pořád těžší a těžší. No sem zvědavá jak si povedu až to bude na známky :D :D

No a dneska má za mnou dojít právě sousedka (za hodinku) a budu ji učit šít ty stehy, aby nebyla moc pozadu. Nastoupit na školu může až 25.9 a do té doby už toho budeme mít fakt dost probranýho.

(ukázka práce z praxe)


SHIO USAMI AKIRA
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Momo-chan Momo-chan | Web | 13. září 2014 v 17:26 | Reagovat

Umrela by som :D ja prišiem len gombík štýlom, že vyzerá akoby mal stále odpadnúť, alebo prípadne je tak ďaleko od oblečenia, že si jeho niť môžem omotať okolo prstu, ale pre mňa je podstatné, že drží. :D Keby mi niekto kázal, že to má byť presne dlhé a rovné a ja neviem čo ešte... asi by som po učiteľke tú ihlu hodila :D

2 beepinka beepinka | Web | 13. září 2014 v 22:57 | Reagovat

wow vypadá to velmi dobře ...jistě se tam naučíš hodně!*-*

3 Akemi Yume Akemi Yume | Web | 4. října 2014 v 18:48 | Reagovat

Vypadá to dobře, ale z těch proužků bych se asi zbláznila. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama