.


Jak šel čas: JÁ a GRAFIKA 2009 - 2014

9. listopadu 2014 v 15:41 | Shio Usami Akira |  deník
Tento článek mě napadlo sepsat asi před týdnem, a tak nějak doufám, že ho aspoň někdo shledá zajímavým a přečte si ho až do konce. Cílem článku je motivovat lidi, aby dělali GRAFIKU a neříkali, že se to nedokážou naučit. Sami uvidíte, kde jsem začínala já a co jsem všechno uměla (nebo spíš neuměla) - a než jsem se zlepšila na dnešní úroveň, zabralo mi to opravdu hodně času a snahy. Různě na internetu jsem hledala svoje staré "výtvory" (některé jsou opravdu šílené faily :D). Opravdu doufám, že to někoho nakopne a zkusí vytvořit nějakou krásnou grafiku, protože je to opravdu jednoduché :)

>> více v celém článku


2009


V lednu 2009 jsem si založila svůj první blog rukia-san11.blog.cz (to čumíte). Tenkrát jsem vůbec nevěděla, že existují nějaké grafické programy a můj první design na blogu byl různě poskládaný z nahraných anime obrázků - i když musím říct, že to nevypadalo úplně špatně, protože tehdejší designy blogů byly z 80% tvořené jen z obrázků .. jelikož designy skoro nikdo dělat neuměl.

Na prvním blogu jsem se do grafiky vůbec neangažovala, protože jsem na to jednoduše neměla nervy a talent :D Takže veškerá moje činnost na prvním blogu bylo spamování obrázků, pořádání dementních a zbytečných soutěží a dělání diplomů za SB (to mi vůbec nechybí).(diplom ze začáku roku 2009 - bože .. to je šílený. Ten font písma naprosto nesnáším a jednoduše je to celý prostě jenom písmo na obrázku - damn :D Vůbec žádný pokus o něco víc. Dělané v Corel Photo Paint)

V srpnu 2009 jsem si však založila nový blog na adrese shioriakira.blog.cz, který mi momentálně slouží jako blog, kde zkouším nastavovat designy předtím, než je nastavím novému majiteli. Na tomto blogu jsem už nějakou tu grafickou tvorbu zaznamenala. Jednalo se především o další diplomy, nějaké ty avatary a hlavně pokusy o designy.

V té době jsem používala program Corel Photo Paint (a řeknu vám, že to byl fakt šílenej program - a hlavně se v něm dementně pracovalo).

MOJE GRAFICKÉ POKUSY V ROCE 2009 :

2010

V lednu 2010 jsem si založila nový blog s mou sestřenou Ayame (to si možná ještě někteří blogový veterání pamatují - myslím ty počátky blogu). Byl to blog s názvem: love-yaoi.blog.cz
Na tomhle blogu jsem si vzala do hlavy, že začnu dělat grafiku a stáhla jsem si PhotoFilter (ha ha ha - bože to je tak dementní program - no ale tenkrát mi stačil a já s tím dokázala fakt dost)
Začala jsem dokonce dělat i nějakou tu grafiku na objednávku (no ale design zatím opravdu ne). Většinou to byly jen avatary :) Ale i tak si u mě začalo objednávat docela dost lidí.

(všechny tyhle avatary jsou už dělané ve PhotoFiltru - můžete si všimnout těch děsných rámečků :D)

MOJE GRAFICKÉ POKUSY V ROCE 2010:
Junjou Romantica design (první design na love-yaoi.blog.cz)

2011


Jelikož jsem v tomto roce fakt dost závislačila na K-popu, grafiku jsem tak nějak na čas pustila k vodě (což byla docela škoda). I když jsem pořád něco dělala, nebylo toho tolik jako minulý rok (hlavně jsem nedělala objednávky). I když i tak je vidět nějaký ten posun - však posuďte sami. Poprvé se u mě objevilo PRŮHLEDNÉ POZADÍ. Moje nejčastější grafické práce v tomto roku byly hlavně signatury k povídkám :)

(místo barevných rámečků jsem dělala průhledný no :D)


(ikonka do rozcestníku - všechno průhledně ... pač je to COOL ) :D :D

Ke konci roku mi můj kamarád půjčil tablet, protože jsem si chtěla vyzkoušet jak se s tím pracuje. Z této zkušenosti vzniklo pouze pár "obrázků", protože jsem si záhy uvědomila, že to radši budu kreslit jen pomocí myši.


MOJE GRAFICKÉ VÝTVORY V ROCE 2011:
Death Note design (ten byl sice v prosince 2010, ale to je jedno)
Anime girl kresba (nedokončená)

2012


Přivítejte novou éru - PHOTOSHOP ÉRU !!!

Od této doby můžu konečně říct, že jsem se začala naplno věnovat grafice a fakt jsem se snažila naučit co nejvíc věcí. Kupodivu mě nejvíc bavilo ořezávat obrázky a dávat jim pak průhledné pozadí (teď je to ta největší otrava pod sluncem).
Našla jsem si na blogu Kentaro různé návody a podle nich jsem se naučila pracovat s vrstvami, jejich vlastnostmi a zkusila si vyrobit svůj vůbec první pořádný design v PSku (NÁHLED)


Později jsem začala hodně kreslit v PSku různá OC pro moje podívky apod. Většina lidí mi pořád nevěřila, že to kreslím od ruky jen pomocí myši :D A nevěří dodnes :D Také jsem dočista přestala dělat avatary (ty nahoře jsou jediné, které jsem snad našla) a místo nich jsem začala spamovat celý blog signaturama, které mě baví dodnes.

Podtrhnuto, shrnuto --> rok 2012 byl pro mou grafiku dost přelomový a co si budeme namlouvat, od té doby už jsem se skoro nezlepšila (resp. není vidět zase takový rozdíl).MOJE GRAFICKÉ VÝTVORY V ROCE 2012:
Future in Darkness design (první FREE design vůbec)
Shiori Akira OC (do povídky, která ještě pořád není napsaná)


2013


Mezi tímto rokem a předchozím není zase až tak velký rozdíl. Zlepšila jsem se totiž jen minimálně (dle mého názoru). Celou dobu jsem pilovala signatury a dělala designy jako na běžícím páse (ale tak zase jsem si to aspoň procvičila a nezapoměla půlku věcí).Na tento rok jsem taky pyšná obzvláště na jednu věc - kresbu do klíčenkové soutěže na AFko :) Sice jsem nevyhrála, ale jeden kus klíčenky mi udělali (jako cenu útěchy).

MOJE GRAFICKÉ VÝTVORY V ROCE 2013:

2014


Tenhle rok provázela objednávková pauza. Vůbec se mi nechtělo nic dělat a teprve nedávno jsem se odhodlala opět začít dělat designy na přání. Zatím jsem jich udělala pouze několik, protože o ně už není takový zájem - na druhou stranu pořád tu mám dvě objednávky, které bych měla udělat :D Tak snad to stihnu co nejdřív :3 Pomalinku se snažím zase graficky probudit - držte mi palce. A snad rok 2015 bude ještě lepší jak tento a udělám ze sebe ještě většího grafik mástra - hue hue.
MOJE GRAFICKÉ VÝTVORY V ROCE 2014:
Katarina cosplay - úprava fotky
Ashe design (pro Momo-chan)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak já doufám, že sem váš tímto článkem nějak namotivovala. Určitě jste si všimli, že i já jsem měla děsivé začátky, které by se daly přirovnat ke grafickému peklu (font Comic Sans - už nikdy více). Stačilo si jen stáhnout PSko a zkusit si něco podle návodů. Já osobně patřím k těm lidem, kteří rádi zkouší nové věci - a tak jsem na hodně vychytávek v PSku přišla sama. Bohužel někdo na to prostě nemá hlavu a nebaví ho to - a proto tu jsou ty návody :)

V budoucnosti se pokusím přidávat nějaké návody na dělání grafiky, tak doufám, že si něco zkusíte. Každý se může zlepšit a dělat parádní grafiku - jen se vám musí chtít začít :)

SHIO USAMI AKIRA
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Momo-chan Momo-chan | Web | 9. listopadu 2014 v 16:18 | Reagovat

Konečne som to videla, pretože ma tvoje začiatky vždy veľmi zaujímali :) Nie je to tak dávno, čo som sa grafike začala prvý krát venovať ja a myslím, že som sa za ten rok/dva o dosť zlepšila :D A ty tiež. Inak ten layout s mononoke budem chcieť, na to sa priprav! :D po Ashe ho budem chcieť :) Teda ak to potom nebude nejaký problém.

2 rather-write-it rather-write-it | E-mail | Web | 9. listopadu 2014 v 16:28 | Reagovat

wow *q* já se grafice nijak extra nevěnuji, takže o tom vím uuuuplné hovínko, ale ten posun od roku 2009 je dosti zřetelný :33 vždycky, když navštívím tvůj blog jenom žasnu jak pěkně to tady vypadá :)) a taky ti nevěřím ty OCčka dělané myší DD: na to si jakou magii použila ? :DD

3 Ly Ly | Web | 10. listopadu 2014 v 17:54 | Reagovat

Strašně se mi líbí tvůj design (queen of the thorns is amazing), a výtvory především roku 2013 a 14 :D The progress is real, jen tak dál! :)

4 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 11. listopadu 2014 v 17:01 | Reagovat

Rozhodně je vidět největší posun mezi roky 2011 a 2012, ale já mám pocit, ře i mezi 2012 a 2013 je vidět určitý posun a nejnovější výtvory jsu jednoduše dechberoucí, mně jako laikovi se až chce věřit, že nějakou tu magii používáš. :D

5 Ai Eater no Kuroyake Ai Eater no Kuroyake | Web | 11. listopadu 2014 v 19:13 | Reagovat

Koukám, že s grafikou je to jako s RPC nebo OC. Možná jsi mě opravdu motivovala a já se do grafiky zkusím navrtat ^^" Ale vždycky pro mě budeš největší master ty =3
Jů, potěšilo mě, že jsi sem dala ten design Kuroka, já na něj byla tak hrdá, žes mi ho udělala a mohla jsem ho mít na blogu :D ^^* (Což mi připomíná, že si u tebe objednám asi další layou - a máš smůlu, tři měsíce už uplynuly =DD)

6 Shio Usami Akira Shio Usami Akira | Web | 11. listopadu 2014 v 20:16 | Reagovat

[5]: Design ti neudělám :D Nechce se mi .. jen si ho tam ještě chvilku nechej :) Se ho chceš tak moc zbavit? :D

7 kawaii-lovely-world kawaii-lovely-world | 13. listopadu 2014 v 21:28 | Reagovat

Úžasný posun *-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama