.


Leden 2015

MMT JIHLAVA 2014 (4.12.2014)

21. ledna 2015 v 16:19 | Shio Usami Akira |  deník


Zdravíčko,

tak konečně po více jak měsíci je tu článek, kde vám shrnu moje žážitky z módní soutěže - Mladý Módní Tvůrce 2014, která se konala v Jihlavě (prosinec). Trvalo to trošku dýl, protože nikdo nebyl schopný uploadnout fotky dřív - no a taky videa. V této soutěži jsme měli hned několik modelů v různých kategoriích a konkurence byla opravdu velká. My jsme na praxi pracovali na kloboucích, které soutěžily v kategorii TONAK (prostě klobouky). Taky jsme tam měli i sportovní oděvy a šaty do tanečních (+ s nami jeli i kadeřnice a kosmetičky, které soutěžili odděleně .. a nám jen líčily modelky).

>> více v celém článku


PRVNÍ DOJEM - Tokyo Ghoul √A

18. ledna 2015 v 17:10 | Shio Usami Akira |  První dojmyNázev: Tokyo Ghoul √A
Žánr: akce, záhady, drama, horor, nadpřirozeno, seinen
Vysíláno od: 09.01.2015
Počet epizod: 12

Tak před týdnem jsme se konečně dočkali druhé série tohoto super krvavě-gurmánského anime, na které jsem se opravdu těšila, protože poslední díl první série byl jednoduše úžasný a šíleně mě naštvalo, že byl poslední - jelikož se to v něm teprve pořádně rozjelo.

A tak jsem před týdnem hladově sedla k obrazovce a pustila si první díl - těšící se na konečně zajímavého Kanekiho. A Kaneki byl opravdu parádní. Stal se z něho dost drsnej a silnej týpek - úplný opak než při prvním dílu předchozí série. Mám pocit, že k němu konečně začínám cítit nějaké ty sympatie, protože se mi předtím fakt vůbec nepozdával.

Když na konci řekl, že se nevrátí do Anteiku, ale půjde s jinými Ghouly do Aogiri, tak mě to docela vzalo .. ale naopak se o to víc těším, protože mě zajímá .. jak ho tam ostatní přijmou. Jen je mi docela líto Ghoulů z Anteiku, protože šli Kanekiho zachránit a ten se na ně s prominutím vys*al :( Ale třeba to dělá pro jejich dobro .. uvidíme.

A já si jdu pustit druhý díl :)

SHIO USAMI AKIRAKREJČOVSKÁ PRAXE - kanýrky, volánky

13. ledna 2015 v 17:01 | Shio Usami Akira |  deník

Dobré odpoledne,

konečně jsem si našla čas na nějaký ten výkec z praxe (teda konečně jsme začaly něco dělat konečně). Chci jen říct, že ten článek o té soutěži v kloboucích pořád chci napsat, ale na stránkách prostě nejsou schopní zveřejnit fotky no :( Takže čekám. Jinak praxe je pořád děsně otravná - jako ne že by mě to tam nebavilo, ale je tam šílená nuda. Nemůžeme nahlas mluvit, nemůžeme si pouštět písničky a učitelka po nás furt řve - chjo :( Asi si myslí, že nedokážeme dělat dvě věci najednou .. nebo já fakt nevím. Zítra mám zase tu zas*anou odpolední praxi, takže budu asi celý den nadávat a dojedu domů až v sedm večer - THANKS DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ !! >__<

Ale teď k tomu, co vlastně děláme. Od včerejška do dnešního konce jsem pracovala na tomhle vzorníku kanýrků, volánků (fakt nevím jak se tomu říká správně) a dostala jsem dvě jedničky, takže asi OK. Je to docela zábavné, ale je to děsná piplačka a pokud něco pokazíte, tak to musíte dělat znova :D Ten dolní kanýrek mi dal dneska obzvláště zabrat. Párala jsem ho několikrát. Poprvé se mi to nelíbilo, protože to bylo křivě sešité, podruhé se mi sekla spodní nit, pak se mi zase přetrhla vrchní -- a když se mi to konečně povedlo, rozpárala mi to učitelka s tím, žet o mám na opačné straně GG SHIO ! :D Ale nakonec mi z toho nehráblo a je to hotové :) Jsem zvědavá, co budeme (nebo spíš nebudeme .. kvůli tomu dni otevřených dveří) dělat zítra ^^

Před půl rokem by mě nikdy nenapadlo, že tohle zvládnu ušít :) Asi se s tím strojem začínám kamarádit :)
SHIO USAMI AKIRA

HEXTECH JANNA upgrade

11. ledna 2015 v 16:36 | Shio Usami Akira |  deník

Hello guys,

jelikož byla naše LoLkařská skupina pozvaná na LegendCon (Zimní Advík), tak teď musím opravovat cosplaye, které jsou ještě z toho letního Advíku v pěkně šíleným stavu :D První jsem si do parády vzala Hextech Jannu, na kterou jsem si koupila novou paruku a dneska vyzkoušela nový MAKE-UP, který se mi zatím moc líbí :3 Na Advíku nebylo minulé líčení na fotkách vidět, a tak jsem byla přinucená přitvrdit a myslím si, že teď už to bude lepší :) Přítel mi půjčil mobil a já si mohla udělat nějaké selfie, kde vypadám konečně aspoň trochu k světu :3 :3 Během několika dalších dní budu opravovat Staffku a taky oblečení - držte mi palce !! :)

SHIO USAMI AKIRA

PS: Budete někdo na Zimním Advíku? (29.1 - 1.2.2015)

Free oddělovače 0.1

11. ledna 2015 v 12:28 | Shio Usami Akira |  free blogová grafika
Už dlouho jsem se chystala na nějakou tu FREE blogovou grafiku - A JE TO TADY !! Konečně. Dneska je tu pro vás pár oddělovačů do článků v různých barvách, aby se každému nějaký hodil (snad). Můžete si je klidně stáhnout a používat dle libostí. Pokud budou mít oddělovače úspěch, určitě příště ještě nějaké udělám - samozřejmě trošku jiné :)


SHIO USAMI AKIRA
-------------------------------------------------------------------------------------------
PS: Zahlasujte v anketě, kterou grafiku mám přidávat častěji :)

Design pro Ai Eater

9. ledna 2015 v 20:21 | Shio Usami Akira |  hotové designy

Vyroben pro: http://ai-eater.blog.cz/
Doba výroby: 1 hodina (i s doplňky a nastavením)
Bonusy: ikonky do menu, oddělovač, avatar

Tak a mám tu další design pro tuhle super slečnu. Uběhla jí 4 měsíční lhůta, po které si může objednat další design a opět toho využila. Tentokrát jsem zkusila trošku jiný styl a abych pravdu řekla, tak se mi to líbí :) Vůbec se mi do designu nechtělo pouštět, ale pak jsem dostala nápad a za půl hodiny byl až na doplňky hotovej (já prostě nemůžu dělat design víc jak dvě hodiny ... to bych nebyla já :D Občas mi jde hlava kolem, jak může někdo dělat design celej den :D - i když je pravda, že ty moje nejsou tak vymakaný a detailě vymyšlený) :D Ale Ai se prý líbí :) Už ho má i nastavený.

SHIO USAMI AKIRAshio-usami-akira.blog.cz --> rok 2014

2. ledna 2015 v 21:06 | Shio Usami Akira |  deník

Zdravíčko,

dodatečně vám přeji vše nejlepší do nového roku :3 Hodně návštěvníků na blogu a spoustu kreativních nápadů :3

Jako každoročně jsem si pro vás připravila takový souhrn toho, co se na blogu dělo v uplynulém roce. Rok 2014 byl pro tento blog premiérou, a tak nebude velice o čem psát - příští rok si toho užijete víc :D

ÚNOR 2014 (128 článků)
Na začátku února tu tu tak nějak v tajnosti začalo fungovat. V té době jsem ukončila svou aktivitu na předchozím blogu a rozhodla jsem se, že si na nějakou dobu dám pauzu - a asi po týdnu jsem si založila tento blog s tím, že kdyby se mi chtělo vrátit, tak mám kam. Vybudovala jsem základní kostru blogu (rozcestníky, články s objednávkami, rubriky apod.) a pak to tu nechala nějakou dobu ležet v prachu.

KVĚTEN 2014 (2 články)
Nevím, zda-li tento měsíc můžu počítat, protože se tu v něm objevily jen dva články. První byl report z LP turné, kde jsem byla pozvaná od Hemulky a pak oznámení o tom, že se vracím k blogování :3 Bylo to 31.5. v devět večer.

ČERVEN 2014 (15 článků)
Blog se musel co nejdřív rozjet, a tak jsem hned 2.6 udělala NOVÝ DESIGN, který zdobil můj přes 4 dlouhé měsíce. Musela jsem taky doplnit pár informativních článků a začala pracovat na nových článcích, které jsem chtěla dělat zajímavější než na původním blogu a nějak to střídat. Začala jsem psát recenze a hodně jsem zaměřila svůj blog na cosplay, protože je to moje největší vášeň :) A stále se snažím tohle téma na blog dostávat co nejčastěji. V červnu jsem taky navštívila jeden menší slovenský festival, kde jsem byla pozvaná jako cosplay host a moc jsem si to užila :) Byla tam super atmosféra a klidně bych si to příští rok zopakovala.

ČERVENEC 2014 (8 článků)
I já žila v iluzi, že s příchodem prázdnin tu budu častěji a článků bude určitě přes třicet - HA ! Velký omyl. Skoro půlku července jsem pracovala na cosplayi, který jsem si chtěla vzít na Advíka megálně jsem nestíhala (ale nakonec jsem to stihla). Tu zbylou část července jsem nejspíš strávila hraním a na vlnách Vltavy :D Na blog tedy nebyl moc čas - takže 8 článků je fakt ještě dobrý skóre (na mě) :D Napsala jsem report z toho slovenského festivalu a pak jsem jen psala, jak nestíhám cosplay a postovala fotky :) V časové tísni jsem se rozhodla přidávat aspoň cosplay videa :D

SRPEN 2014 (11 článků)
I v srpnu se konali různé cony a hned první článek byl report z LoL LanCraftu, který byl fakt super (až na jistý incident s klíčema od šatny v jedenáct večer). Navíc jsem si tam trochu zničila cosplay a rozhodla jsem se, že ho musím předělat - aspoň trošku. A v srpnu jsem taky udělala první design na objednávku (pro Ai Eater) :3 Taky jsem vám naslibovala psaní povídek a je leden a pořád nic - klasika :D

ZÁŘÍ 2014 (15 článků)
Nová škola, nový spolužáci, ale stará Shiori :D Zase těch článků moc nebylo no :D Sem poděs :D A nebude to lepší :D Tento měsíc se tu nahromadilo spousta článků hlavně o tomto tématu a mé úžasné šicí praxi :) Taky jsem přidala první FREE DESIGN, který doteď nemá návod na nastavení a nejde ani stáhnout :D Bože .. jak já jsem líná. Taky mi v tu dobu došla nová paruka na update cosplaye Janny a začala jsem pracovat na cosplayi Classic Lux, kterou chci vzít na Animefest 2015.

ŘÍJEN 2014 (16 článků)
Mám pocit, že víc jak 16 článků za měsíc už nedokážu nikdy vydat :D Ale tenhle měsíc byl docela plodný :D :D Napsala jsem hned několik smysluplných článků -- jako recenze, něco o cosplayerech, dojmy z různých anime apod. Taky jsem se rozjela ve tvorbě signatur :) A udělala pár dalších designů na objednávku.

LISTOPAD 2014 (11 článků)
Napsala jsem článek o tom, jak jsem se postupně seznamovala s grafikou, který se docela líbil. Taky jsem udělala pár grafických věcí na objednávku. Vyšla ta úžasná písnička k poslednímu Hobitovi a stala jsem se závislou na ebayi :D :D No a na konci měsíce jsem začala hrát sérii her Assassin´s Creed - no a to mě drží doteď a brání mi to v mnoha povinnostech :D

PROSINEC 2014 (7 článků)
Následky paření her jsou tady - jen 7 článků za měsíc ! Bože .. to je děs :D Mám pocit, že nikdy nedokážu už vymyslet smysluplný článek :D Jediná pořádná věc, kterou jsem dokázala za tento měsíc byl nový vánoční design, který zdobí můj blog i teď a ještě chvilu bude. No a vlastně jsme ještě ze spolužačkama vyhrály 2. místo s kloboukama :D A stále ještě o tom není článek a je měsíc po soutěží (njn - nejsou ještě žádné fotky), ale fakt to napíšu .. jednou :)


A CO BUDE V ROCE 2015?
Jelikož budu asi stejně líná a moje závislost na hraní a ebayi jen tak neskončí - bude to tu vypadat asi dost podobně. Ale vzhledem k tomu, že hodně hraju tu asi můžete očekávat nějaké herní recenze a možná i něco na filmy. Taky plánuju na Animefest dva nové cosplaye - tak sem možná hodím progress, ale ten bude spíš jen na mojí FB stránce :) A jelikož chci to cosplayové téma blogu udržet, tak tu na tohle téma snad něco přibude. A povídky? Můžete jen doufat .. :D

PS: A co by jste tady uvítali vy? Nejspíš se nikdo nevyjádří, ale i tak to zkouším :D


SHIO USAMI AKIRA