.


[ANIMEFEST 2015] - report

5. května 2015 v 18:10 | Shio Usami Akira |  reportáže


A tak jsem se konečně aklimatizovala zpátky do normálního tempa života, a proto jsem se rozhodla vám sem napsat moje dojmy a pocity z letošního Animefestu :) Na letošní ročník jsem se opravdu moc těšila, ale tuto akci předcházel velký stres z toho, že jsem neměla dodělaný cosplay (letos jsem opravdu mrtě nestíhala). Pokud někoho zajímá detailní (no zase tak moc ne) popis jednotlivých dnů, určitě čtěte dál ^^ Pro ty, kterým se nechce tu mám jedno slovo, které charakterizuje letošní AFKo - ULTRAMEGAKRUTOPŘÍSNÉ !!!


PÁTEK

V den Animefestu jsem šla spát po čtvrté hodině ranní, když jsem si řekla, že na to šití prostě už nevidím a chtěla si užít aspoň necelé dvě hodinky spánku. Cosplay na Lux nebyl stále hotový a já už polomrtvá ani nevěřila, že to ještě dokážu dokončit včas. Nechtěla jsem to odfláknout, protože jsem soutěžila v Cosplay Debutu - no a tak jsem musela pracovat i po nocích (či ránech). No každopádně jsem to do odjezdu samozřejmě nestihla. Zbývalo mi ještě něco ušít, ale řekla jsem si, že to prostě udělám na koleji v pátek večer :) No a nakonec jsem byla ráda, že jsem vůbec stihla autobus do Brna (tak tak) :D Nejspíš sem i trhla svůj rekordní čas v balení :D :D

A tak jsme (já a bratr) vyrazili vstříc Brnu a dalšímu ročníku našeho oblíbeného conu. Čím blíž jsme byli Brnu, tím horší počasí. Ale nakonec jsme vyvázli bez většího zmoknutí. V autobuse mi nějaká ***** (chci říct .. neurčitá bezohledná osoba), hodila na mou tašku s cosplayem nějaký obří bágl. Výsledek? Vrchní část staffky na Jannu byla totálně poničená a pokřivená. Fakt dost sem se naštvala, ale aspoň mě to donutí to udělat znovu a bytelněji :)

Po nějaké chvíli jsme se s velkým štěstím dotrmáceli až na kolej, kde jsme měli bydlet (za pomoci kamaráda, který mě naváděl po telefonu). Ubytovali jsme se, já si obula boty na Lux (chtěla jsem vyzkoušet jak s v nich chodí - no nic moc sranda), vzala si hůlku (kterou mi bratr stihl ještě pokazit - ale o tom jindy) a velice svižným tempem jsem se vydala na TECHNICKOU ZKOUŠKU (kvůli soutěži). Jakožto soutěžící jsem měla možnost jít spodním vchodem (hue hue) a vyhnout se frontě. No i tam byla fronta (a už tehdy jsem šla dost pozdě). Slušně jsem ty lidi poprosila, zda-li by mě nepustili, protože jdu na zkoušku a šíleně spěchám. Byla jsem slečnám u vstupu moc zavázána, že mě pustily (i když co jsem tak slyšela, tak i ti za mnou šli na stejnou zkoušku jako já - sorry lidi .. fakt sorry .. nechtěla jsem se předběhnout). Vybrala jsem si bílý pásek, protože byl šíleně cool (kua .. já chtěla být chaos :D).

Doklopýtala jsem tedy na zkoušku. Výstaviště bylo téměř prázdné (zajímavý to pocit). Neuvěřitelnou rychlostí jsem vtrhla do hlavního sálu v Rotundě - a tam NIC ! :D Očividně jsem nedošla vůbec pozdě a ještě sem musela dlouho čekat než se začalo něco dít. Na zkoušce byli všichni hustodémonští cosplayeři z Česka :3 S několik z nich jsem si opravdu příjemně popovídala a dozvěděla se spoustu věcí. Na zkoušce jsme si všichni zkusili naše představení (já teda improvizovala o 106 - a jinak tomu nebylo ani v samotné soutěži :D)

Po této zkoušce jsem se rozhodla, že půjdu zpátky na kolej a hodím na sebe cosplay Hextech Janny (staffku jsem slepila tavkou provizorně). Totálně haluzovně jsem potkala Ketrin, se kterou jsem měla sdílet pokoj :3 A tak jsme šly dvě. Na pokoji jsme se převlékly a za totálně brutálního deště jsme došly na výstaviště :D Já pod deštníkem skrývala mou super mega velkou staffku (zajímavá zkušenost). No byly jsme mokré - co si budeme namlouvat :D Trošku jsme se zašly upravit a pak to začalo :) Znáte to. Lidi si nás fotili, potkávali jsme známé a v pátek jsme nestihli vůbec žádnou přednášku (teda ne že by se mi chtěla stát ta šílená fronta) :D Jo a potkala jsem super blogerku Ai Eater, se kterou se známe už dlouho a letos nám to konečně vyšlo :) Ale byla sranda ^^ Dostala jsem lízátko :3 Kují

Jo a ještě jedna věc - v noci jsem se konečně vyspala :)


( Já, Bartness a Ketrin - photo Tomaxko)


SOBOTA

Ráno jsem vstala v šest a začala dodělávat cosplay. Za 15 minut bylo hotovo a pomalu jsem se do něj začala soukat. V 7:30 jsem měla být v sále Morava kvůli focení do soutěže. A stejně sem došla pozdě :D :D Naštěstí se mnou šla i Ketrin a dělala mi takového cosplay poradce a výpomoc :) No každopádně fotograf měl stejně zpoždění - takže asi tak :D Akademická čtvrthodinka (znáte to :D). Při focení nás vedl do prostor, který je pro návštěvníky zatím nepřístupný. No šli sme tam po schodech a mě něco křuplo v botě. Asi až o deset minut později jsem si všimla, že mám nalomený armor na noze. Dost mě to vyděsilo, protože bylo teprve ráno a už taková pohroma. Po focení jsme to s Ketrin chtěly slepit tavkou - bohužel i ta zklamala. Anyway po desáté hodině jsme měli focení, které jsem nám domluvila s jedním velice šikovným fotografem. No a hned po něm jsem se odebrala na COSPLAY DEBUT. Byla jsem klidná - fakt. Vůbec žádný nervy. Horší to bylo asi 3 minuty před mým "vystoupením" (čtěte jako - totální improvizací). Totálně se mi rozbušilo srdce a chvílemi jsem myslela, že je po mě. A pak nastal okamžik D !! JAKO DEBUT ! :D Moje improvizační vystoupení nebylo zase až tak špatný, ale chyběl tomu prostě příběh nebo něco, čím bych zaujala diváky a porotu. Po vystoupení jsem dostala totální okno a vzpoměla jsi na své činy na pódiu asi až za hodinu :D Ach proboha. Na 14:30 jsem se snažila zorganizovat hromadné focení League of Legends cosplayerů - no a takhle to dopadlo ...

(fotka od Tobiffe)


Hned potom jsme šly s holkama na cosplay soutěž (ty chytřejší si koupily místenku a nemusely stát frontu jak blázen). Letošní Cosplay soutěž byla jedním slovem EPICKÁ ! Téměř všichni měli cosplaye, které by jsi zasloužily vyhrát - no nakonec vyhrál TanakhT se svým cosplayem z Doty 2 (protože to bylo prostě epicky monstrózní a celkově dost šílené :D). Ale jak říkám - přála jsem to tam většině lidí. Po cosplay soutěži jsem odchytla Elffiho a Calssaru a vyfotila se s nima (fotku s Calssarou ještě nemám T_T). Potom se mi rozbila bota a šly jsme s Ketrin na pokoj. Ona se hodila civil a já se rozhodla vzít ještě na pár hodin provětrat Hextech Jannu (a vůbec toho nelituju). Sobota byla epická a tohle bylo krásné zakončení :)

(fotka od Japa Chana - díky moc )


NEDĚLE

No a jak už je tradicí - v neděli jsem si vzala civil. Ráno jsme se sbalily (velice pozvolným tempem - hlavně já) a odešly na výstaviště. Já si chytila poslední místo v šatně (hell yeah) a vyrazila na nákupy :) Příteli jsem měla koupit nějaké placky s LoLkem - což jsem taky udělala. No a já? Já chtěla jen printy od Calssary :3 :3 Od Elffiho bych si vzala taky, ale neměl tam fotku s Yasuem T_T. Takže letos jsem toho moc neutratila. I když vlatně později jsem zašla ještě koupit jeden print pro kamarádku Lenu (z K.L.K cosplayers), která odmítala jít za Calssarou a zeptat se jí o podpis a print. Tak jsem se naštvala a koupila jsem jí ho :D Totálně nejlepší byla ta její reakce, když jsem jí to ukázala - to nikdy nezapomenu. Jeden z nejlepších zážitků z AFka :) Ráda někomu dělám radost .. a ten její pohled byl prostě k nezaplacení :)

V jednu hodinu jsme šli na vyhlášení soutěží. Já sice nic nevyhrála, ale přála jsem to i mým kolegům z debutu, kteří se umístili. Všechny dobře znám (a dlouho), takže jim to opravdu moc moc přeju. No a příště se budu aspoň víc snažit :)

Jo a pak jsem málem nestihla autobus domů, ale nakonec všechno dopadlo dobře (tak rychle jsem z výstaviště ještě nikdy nepláchnula) :D


(já s printem od Calssary - po AFku :3)


Už teď se těším na další ročník :) Animefest je můj nejoblíbenější festival a doufám, že příští rok budu mít zase nějaký nový cosplay, se kterým se přihlásím do debutu (opět :D) Letošek byl opravdu velice pěkně promakanej (bože a ten stream). Jen mi tam chyběla MALINOVKA ČEPOVANÁ !! To bylo u mě jedno velké mínus.

SHIO ( FB PAGE )

Jo a na závěr ještě video ze sobotního focení :D (pusťte v čase 2:05)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kiara Kiara | E-mail | Web | 5. května 2015 v 20:36 | Reagovat

Letošní Animefest se mi taky velmi líbil, jen nevím, jestli pojedu i příště, protože mě čeká maturita T-T Ty cosplaye v soutěži byly naprosto neskutečné, nevěřila jsem svým očím :)

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 5. května 2015 v 21:20 | Reagovat

Letos se mi to taky strašně líbilo. Ale snad nelituješ, že jsi byla Řád, když jsme vyhráli :-D
Ty cosplaye byly úžasné, opravdu mají pravdu, když říkají, že se to s námi žene kupředu :-D

3 Blackie ~ Hell Blackie ~ Hell | E-mail | Web | 5. května 2015 v 21:38 | Reagovat

*le Blackie nebyla, ale sledovala to doma živě*
OMG Cosplay debut byl boží, hodně se mi to líbilo a samotná cosplay soutěž taky ^^ Co jsem koukala na fotky, LOL grupa byla fakt megózní :)
Ryuuna byla boží :) a přizná se, že i mou favoritkou :)

4 Yumi-chan15 Yumi-chan15 | Web | 6. května 2015 v 10:31 | Reagovat

Všichni byli řád, jen já jsem patřila k chaosu. To je snad spiknutí... :D
Taky jsem si AF užila, i když si myslím, že loňský rok byl lepší. Ovšem, první cosplay na AF udělal své a aspoň jsem se seznámila s více lidmi. Mimo to, jsem ráda že si mě podle přezdívky poznala, když jsem tě pozdravila :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama