.


Prázdniny 2016 - ČERVENEC

23. srpna 2016 v 16:42 | Shio Usami Akira |  deník

AHOJKY !!

Hele víte, jak jsem vám říkala, že tu každý měsíc napíšu, jak se mám, co dělám a jestli ještě vůbec existuju ! HA ! Objevila se klasická Shio a nechala to tu opět ležet pár měsíců bez povšimnutí :) Tak k vám přicházím aspoň dnes s nějakým tím vyčerpávajícím článkem, který nejspíš shrne mé zážitky z prázdniny ^^ No a jelikož byl text poněkud delší než jsem předpokládala, napíšu červenec a srpen zvlášť :)

Moje letní prázdniny odstartovaly hned 28. června, protože jsem v ten den letěla do Berlína na konferenci, kterou pořádalo herní vydavatelství Nexon. Byla to akce na poslední chvíli a celkově to bylo docela šílený. Letadlem se bojím létat, takže to byla obrovská výzva a při obou letech jsem měla děsný nervy. Když jsem doletěla do Berlína, vzala jsem si taxík, který mě odvezl do hotelu. Při jízdě jsem si všimla, že v Berlíně mají zvlášť chodníky pro chodce a zvlášť chodníky pro cyklisty. Celá nadšená jsem vešla do hotelu a šla se zeptat na recepci. Ale vznikl tam jistý problém s tím, že firma, která mi vše proplácela, zapomněla můj pokoj zaplatit a oni mě tím pádem nemohli ubytovat. Čekala jsem tam asi tři hodiny. A když jsem se konečně dostala do pokoje, únavou jsem lehla na lůžko a usnula jsem (s nastaveným budíkem). Samotná konference byla až na druhý den, takže jsem první den v Berlíně mohla strávit chozením po památkách.

Jelikož jsem mohla mít v letadle jen příruční zavazadla, neměla jsem s sebou žádné jídlo ani pití. Když jsem se po probuzení vydala do města, musela jsem najít nějaký obchod. Do centra jela od hotelu tramvaj, ale jelikož mi dělá problém si koupit správný lístek i v Brně, tak jsem to v Berlíně neriskovala a šla pěšky. Do centra to byli asi 3km, takže mi to nedělalo takový problém. Aspoň jsem pořádně nasála atmosféru města a podívala se do nějakých lokálních obchůdků. Nakonec jsem ukořistila litrovou Fantu (k mému překvapení se mi dokonce vlezla do kabelky) a asi deset mini-croissantů :3 Byly fakt super.

Po sváči v parku jsem se vydala za památkama. Vůbec jsem nevěděla kam jít. Berlín neznám a o památkách v něm vím naprosté nic. Ale i tak jsem si udělala po centru pěkné kolečko a vyfotila spoutu zajímavých věcí. V osm večer jsem svou kulturní výpravu završila u Berlínské katedrály, která je opravdu nádherná. Cestou zpátky na hotel jsem jako zázrakem objevila McDonalds a koupila si večeři. Po těch nachozených kilometrech jsem to snědla opravdu rychle. A spala jsem jako zabitá.

Další den byla konference v Nexonu, kam jsem vyrazila s hodinovým předstihem. Samozřejmě jsem si den předtím tu budovu našla, abych to tam pak jak trotl nehledala. V Nexonu mě uvítal Tobias, dostali jsme s ostatními redaktrory malé občerstvení a pomalu se vydali do promítacího sálu. Byli tam redaktoři ze všech koutů Evropy, ale nejvíc jsem si povídala s francouzi, kteří se mnou potom jeli na letiště, protože nám letadla letěla hned po sobě. Každopádně konference byla o mobilní hře Heroes of Incredible Tales, o níž si můžete přečíst v tomto článku, který jsem psala. Po konferenci a super jídle jsme šli na to pravé německé pivo a potom jsme jeli s francouzi na letiště. Po cestě jsem si vykládali o hrách, výuce ve školách, tradicích a já nevím čem ještě. Byla to opravdu zábava. Po příletu do Prahy jsem jela ke kamarádce, u které jsem přespala a další den jsem jela domů.


>> více v celém článku
TAK TOHLE BUDE ASI FAKT DLOUHÝ ČLÁNEK !! :D

Po mé Berlínské návštěvě jsem se doma moc neohřála. O víkendu jsem byli u kamaráda na oslavě a hned v pondělí jsem jela do Chotěboře na Festival Fantazie. Byl to můj první výlet na tento festival a byla jsem na něj dost zvědavá. Nejela jsem jako cosplayerka, ale jako výpomoc na stánek SkillCraftu, který tam měl obří "stánek" s počítači. Denně se tam hrálo několik turnajů, ale lidé si tam mohli i volně hrát. Ikonou celého FFka bude super kebab, který prodávali borci na náměstí. Obědvala jsem ho skoro každý den :D Jediný program, kam jsem během FFka zašla byla cosplay soutěž. Ta byla fakt super a dost jsem se u ní zasmála. Na internetu je určitě záznam a já o ní také napsala článek, který najdete ZDE !
Poslední dny FFka byly ve znamení Hvězdné Brány, protože do Chotěboře přijel představitel Teal´ca - Christopher Judge. Já ho samozřejmě ani nezahlídla :D Mohla jsem si zajít pro podpis nebo fotku, ale ty ceny byly na mě dost vysoké :D Zkrátka. FFko nebylo špatné, ale příští rok bych tam kdyžtak jela na kratší dobu.Najednou byla půlka července a mně pomalu začínalo docházet, že nestihnu nový cosplay na Advik. Musel tedy přijít záložní plán, kterým se nakonec stal můj úplně první cosplay z League of Legends, Spellthief Lux. No a jelikož byla celkem v dezolátním stavu, rozhodla jsem se ji aspoň trošku začít vylepšovat. Z bazaru jsem si koupila nové boty, které jsem potom upravila dle předlohy. Sehnala jsem si i nové kalhoty, protože do těch starých už se zkrátka nevlezu. Kynu !! :D No a u těchto dvou vylepšení to skončilo. Teda ne. Ještě jsem umyla paruku a pořádně ji vzala do parády. Jako druhý cosplay jsem si vzala female Ezreala, protože je to prostě dobrý letní cosplay a je mi totálně jedno, že ho tahám všude :D I když už to asi začíná být trapný.

Každopádně letní Advik. Well :D Jak bych to řekla. Nebylo to nic moc, ale s tím tak každý trošku počítal. Osobně bych si vstup na Advik nekupovala, ale mám štěstí, že jsem ta redaktorka, a tak dostanu press vstup. Kdybych ho neměla, tak se dovnitř nepodívám a zůstala bych na PředVíku :D Ve čtvrtek jsem byla na akci jenom v civilu s červenou parukou. Vtipné bylo, že i bez cosplaye si mě borec vyfotil :D Já se neumím fotit bez cosplaye !! I když ani s tím cosplayem to není zvlášť bombastické :D Skoro celou dobu jsem kecala s přáteli a dokonce jsme i něco nakreslili.

Další den ráno jsme jeli pro cosplay hosta Chrix, se kterou jsem měla naplánovaný rozhovor. Společně jsme pak jeli do Skillzone, kde se vše uskutečnilo. Já dostala z nervozity takové okno, že jsem rázem zapomněla víc než poloviny znalostí angličtiny. Bože, to bude trapas. Ale užili jsme si opravdu dost zábavy. Já Chrix ukázala nějaké české cosplayery a ona mi zase ukázala pár těch ze severu :D Dva z nich jsem dokonce znala osobně :333 S touto norskou cosplayerkou jsem pak strávila skoro celý pátek a pak následovně také sobotu. Je to opravdu velice milá a stylová slečna, se kterou se člověk absolutně nenudí :D Až mi bylo trošku líto, že se s ní nejspíš už nikdy nepotkám :( Ale třeba se poštěstí. Koupila jsem si od ní pak ještě print, takže mám aspoň tuto formu památky (a pak ofc nějaké fotky :333).

Tohle bylo to super na Adviku. Pak už to byla prostě stará klasika v podobě zklamání. Největší průšvih z celého Adviku byla jejich "cosplay soutěž", při které jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet. Až mi bylo chudáka Chrix líto, že tu estrádu musela vidět :D Pokud vás zajímá můj názor na cosplay soutěž na Adviku, určitě si přečtěte tento článek ! :)


Na závěr jsem si však ještě vzpomněla na jednu novinku !! TU NEJDŮLEŽITĚJŠÍ !! :3 Byla jsem pozvána jako host do Litvy. Jedná se o program European Cosplay Academy. Akce je pod záštitou EU a koná se v Litvě. Trvá přes týden a zapojují se do ní skupiny cosplayerů z Česka, Polska a Irska. Budeme si vzájemně předávat zkušenosti a chodit na odborné workshopy, kde se budeme zdokonalovat v cosplayi. Snad se tam toho hodně naučím !! :3 V rámci programu navštívíme také festival NowJapan, kde se zúčastníme cosplay soutěže. Já beru svého Dovahkiina ze Skyrimu, tak snad budu hezky reprezentovat :D V porotě bude Calssara, Calypsen a Cosbabe (a ještě nějaký borec, ale toho neznám). Calssaru a Cosbabe znám osobně a Calypsen z Polska mám moc ráda :3 Takže se fakt těším :D Navíc Cosbabe byla v porotě na letošním AFku a mého Dovahkiina už naživo viděla :D Tak snad si všimne nějakého zlepšení oproti AFku. Budu se snažit, aby to lepší bylo :3 Jo a kvůli cosplayi jsem si musela koupit nový mega kufr (narvala bych do něj kamarádku). :D


Tak a to je ode mně zatím všechno. Shrnula jsem vám svůj prázdninový červenec a v září vám sem hodím i sprnové zážitky. Těch však nebude tolik, minimálně né z cosplay hlediska. Do té doby se mějte hezky. Třeba mezitím ještě něco sepíšu ^^ Ale moc tomu nevěřte. Já doteď nevěřím, že jsem sepsala tuhle slohovku :D

SHIO
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co na blogu chcete nejvíce?

Grafiku 31% (36)
Recenze (anime, filmy...) 18.1% (21)
Povídky 11.2% (13)
Soutěže 2.6% (3)
Cosplaye 25.9% (30)
Návody 11.2% (13)

Komentáře

1 Ryuu L Ryuu L | Web | 24. srpna 2016 v 9:42 | Reagovat

Ďakujem za komentár <3 ^ ^
Well, v CD projekte sme boli s kamarátom ale už predtým som si písala s jedným z členov CD Projektu :)
Do firmy ako takej vás nevpustia, ale možno by si mohla skúsiť navštíviť ich pobočku v Krakowe :)

2 Ryuu_L Ryuu_L | Web | 25. srpna 2016 v 8:19 | Reagovat

btw. môžem si ťa pridať medzi oblúbené stránky? ^^ máme celkom podobné záujmy a rada si tu prečítam niektoré z článkov :3

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 2. září 2016 v 22:13 | Reagovat

Abych pravdu řekla, v Berlíně až tak moc památek není, protože po vybombardování staví celé město znovu. Když jsem tam před třemi lety byla, prolézala jsem občas přes staveniště.
Měla jsi ale bohatě nabitý červenec. Závidím :-D

4 Shio Shio | Web | 2. září 2016 v 22:23 | Reagovat

[3]: Bylo tam dost uzavírek a opravují tam snad půlku města. Občas bylo velice zábavné se dostat z bodu A do budu B :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama