.


Říjen 2016

European Cosplay Academy - Lithuania 2016 [PART 1]

9. října 2016 v 18:17 | Shio Usami Akira |  reportáže

Někteří z vás už možná ví, že jsem se zúčastnila programu European Cosplay Academy, který je vlastně takovým výukovým kurzem pro cosplayeři, kteří získají znalost nejen v oblasti cosplaye, ale zároveň si procvičí i zkušenosti v oblasti angličtiny. Anglicky se totiž mluvila ve většině případů (kromě soukromých rozhovorů na pokoji apod.). V rámci programu jsme měli i zajištěný vstup na festival nowJapan, kde někteří z nás soutěžili a jiní měli zase přednášky nejrůznějších témat. Pokud vás tedy zajímá, co se během těch deseti dnů stalo a jaké zkušenosti jsem si odnesla, určitě si přečtěte následující megadlouhý článek :) Vážně .. zajděte si pro kafe a dortík, protože tohle bude dlouhý :D

>> více v celém článku

[PRVNÍ DOJEM] - Yuri!!! on Ice

7. října 2016 v 21:24 | Shio Usami Akira |  První dojmy

Tak a tohle je prosím jediné anime, jenž mě v podzimní sezónně zaujalo. Ale jelikož je o krasobruslení, tak mi vůbec nevadí, že to bude jediné ongoing anime, na které se budu dívat. Když jsem se dozvěděla, že bude anime o mém oblíbeném sportu, nevěřila jsem svým očím. Už jsem viděla dost anime, ale o sérii, která by se zabývala jen krasobruslením se mi nikdy nesnilo - A JE TO TADY !

Byla jsem zvědavá jak se toho japonci zhostí a byla jsem velice ráda, že tam dají i nějaké ruské krasobruslaře (protože ti jsou prostě nejlepší !!! ). Hlavní postavy mě okamžitě zaujaly. Nejvíc samozřejmě Viktor, jehož přezdívkou je "Living Legend" - prostě takový anime Plushenko ! :DDD I když ten v anime je ofc daleko pěknější :D

No a jak se mi líbil první díl? Byla to pecka. Měla jsem u toho anime steJný pocit jako když se na jaře dívám na MS v krasobruslení. Totálně to žeru a pořád jsem se u toho smála jak hloupá (a to nepočítám ten šílenej fangirl screaming). :D Už teď jsem totálně HYPNUTÁ na další díl !! Kruciš. Kresba je super, anime ani chvilku nenudí a to krasobruslení (kyaaa) :3 Snad budou i další díly tak parádní.

A teď se na to běžte všichni povinně mrknout a hodit mi pak svůj názor do komentů.

SHIO

Nábor cosplay redaktorů na herní web GAMIFIQUE.CZ

2. října 2016 v 0:03 | Shio Usami Akira

Dnes tu mám pro vás dost atypický článek. Ale dost důležitý.

Někteří z vás jistě ví, že když jsem už skoro před rokem začala psát články o cosplayi pro portál GAMIFIQUE.CZ. Díky tomu jsem to tady začala dost flákat (sry guys). Každopádně jsem díky této příležitosti získala opravdu dost zkušeností jak v psaní, tak i v samotném cosplay odvětví. Při rozhovorech jsem se mohla seznámit s nejrůznějšími známými cosplayery a zúčastnila jsem se jako redaktorka i několika conů a herních turnajů. Potkala jsem taky skvělou partu lidí, kteří za GFkem stojí.

Ale zpátky k tématu. Jakožto odpovědná osoba za cosplay sekci jsem se rozhodla, že udělám nábor na další posty cosplay redaktorů. Popularita cosplaye roste a s tím i zájem o články. Bohužel já v poslední době nemám na psaní moc času kvůli práci, a tak jsem se jednoduše rozhodla, že bude nejlepší najít do redakce nějakou posilu. Proto píšu i zde na blog. Spousta z vás má rádo psaní a máte již nějaké zkušenosti. Navíc se tu určitě najde někdo, kdo cosplayi rozumí a chtěl by o něm psát trošku "vážněji". :) Pokud o tom aspoň trošku přemýšlíte, zkuste to. Za pokus nic nedáte. Já to zkusila a opravdu toho nelituji.

Každopádně. Pokud vás článek zaujal a měli byste zájem, pozorně si přečtěte NÁBOROVÝ ČLÁNEK u nás na webu. Ty, kteří si až tak nevěří, bych chtěla poprosit, jestli by nemohli tento nábor nějak rozšířit dál. Dost byste mi tím ulehčili hledání lidí :) Ve článku jsou sepsané nějaké ty požadavky pro přijetí, které byste měli splňovat. Co se týče postu cosplay redaktora, tak k tomu bych chtěla dopsat, že by bylo vhodné mít nějaký přehled o české i zahraniční cosplay komunitě. A bylo by nejspíš vhodné, aby byl redaktor sám cosplayerem (ale pokud neplánuje psát články vyloženě o výrobě a takový věcech, tak bude nejspíš stačit jen teoretická znalost cosplaye).

Tak a to je ode mně všechno. Budu ráda za jakékoliv sdílení a doporučení potenciálních redaktorů :) A fakt do toho jděte ! :) A navíc byste mě měli jako "šéfovou" a to za to přece stojí, ne? :D

SHIO