.


Leden 2017

Cosplay Nightshopping

26. ledna 2017 v 21:58 | Shio Usami Akira |  deník

MINULE JSEM BYLA JEN JAKO NÁVŠTĚVNÍK. LETOS UŽ JEDU PĚKNĚ V PLNÉ POLNÍ !!

Tak a je to konečně tady. Druhý Cosplay Nightshopping v olomoucké Šantovce. Poprvé se tato akce konala někdy v listopadu 2015 a jela jsem se tam podívat pouze jako návštěvník (i když jsem stejně měla povolení jít do cosplay zázemí, protože tam znám upe všechny lidi :D). Ani vlastně nevím, proč jsem tam nebyla v cosplayi. Každopádně mě to fakt strašně štvalo a mrzelo. Akce to byla opravdu skvělá, lidi byli z cosplayerů neuvěřitelně na větvi a já se už tehdy nemohla dočkat až příště dojedu v kostýmu i já :3 No a zítra je to tady. Beru svého Skyrimského Dovahkiina a půjdu Šantovku osvobodit od všech draků a banditů v okolí ^^ Opravdu ráda nosím cosplay Dovahkiina a roleplay si užívám každou sekundu. LOVE IT !

Každopádně .. o čem ta akce vůbec je? Několik desítek cosplayerů se rozdělí do tematických skupin (já budu nejspíš ve skupince ozbrojených válečníků a válečnic ve zbroji - COŽ JE VLASTNĚ TA NEJLEPŠÍ .. ale pšššt :D) a budeme rozdělení do různých koutů obchodního centra, kde budeme chodit a vystavovat se na obdiv. Lidi se s náma budou fotit a děti z nás budou totálně podělaná (a je to naprosto cute a fakt je to pěkný pocit, když ten kostým ty děti ocení). Všechno pak vyvrcholí průvodem, kde se všichni potkáme a projdem celou Šantovku, aby si nás všichni pořádně všimli.

Takže zítra večer. Nehorázně se těším :3

SHIO USAMI AKIRA

Něco se chystá ...

21. ledna 2017 v 11:53 | Shio Usami Akira |  deník

NEVÍM, JESTLI O TUTO RUBRIKU BUDE ZÁJEM, ALE ASPOŇ TO ZKUSÍM.

Když jsem se rozhodla, že se vrátím na blog, přemýšlela jsem o tom, co budu psát a jestli bych měla blog nějakým stylem rozšířit o další rubriky (protože už teď jich je málo a vůbec žádnou neflákám, že ? :D). Každopádně mi na mysl hned přišla rubrika, jenž by se zabývala makeupem a módou. Neříkám teda, že jsem nějaký módní borec a tak, ale když už tu dávám ten makeup, tak bych tu mohla přidat i tohle :D Co se týče makeupu, tak o tom by tady toho bylo asi víc. Jakožto cosplayerka se líčení vyhnout nemůžu a snažím se v něm neustále zlepšovat. Na Youtube také sleduju pár slečen, které se věnují právě kosmetice a líčení.

Za poslední rok jsem u sebe poznala dost velký rozdíl v líčení. Doma se mi hromadí produkty nejrůznějších značek a pokaždé, když nemám ve městě co dělat, skončím v drogerii a utratím tam zase nějaké peníze T.T Proto bych vám třeba chtěla na blogu ukazovat, co jsem si koupila a jak se mi ten produkt líbí. Též bych sem určitě chtěla dávat nějaká videa, které si myslím, že jsou naučné co se líčení týče.

Jo a mám šílenou úchylku na laky na nehty (ne, že bych měla teda co lakovat velice, protože se mi nehty hrozně lámou). Mám jich doma fakt celkem dost, takže to byl hned první článek, který mě napadl :D Tak uvidíme, kdy to sepíšu a nafotím. Rozhodně se na tuhle rubriku těším, i když nebude asi tak aktivní jako třeba ty s grafikou či anime :) Ale vše budu psát s láskou a zápalem ^^

Tak doufám, že vás to třeba taky zaujme a moc mě s tím nevypískáte :D

SHIO USAMI AKIRA

[FREE DESIGN] - Guqin Sona

20. ledna 2017 v 18:29 | Shio Usami Akira |  free designy
(kliknutím na obrázek zobrazíte náhled celého designu)

Je to už nějaká doba, kdy jsem řekla, že začnu starší designy dávat opět volně k použití. Dneska tu mám pro vás tuhle suprovou Guqin Sonu (když už je za chvilku ten Lunar Festival, tak se to hodí). Pokud se bude někomu líbit a chtěl by ho, budu jen ráda. Je mi těch starých designů občas líto, protože některé už nemají vůbec žádné využití, tak snad si některé z nich najdou na nějaký čas zase svého majitele :)

Podmínky užívání:
  • musíš mít na blogu mou klikací ikonku (viditelně)
  • nevydávej design za svůj a nijak ho neupravuj bez mého svolení
  • musíš mít nastavené zápatí s mým podpisem
Pokud design chcete, ozvěte se na : shioriakira@seznam.cz
Ráda vám ho nastavím či dodělám popisky do menu a další bonusy :)

SHIO USAMI AKIRA

[PRVNÍ DOJEM] - Haikyuu!!

19. ledna 2017 v 16:41 | Shio Usami Akira |  První dojmy

NĚKOLIK LET JSEM SE SPORTOVNÍM ANIME DOKONALE VYHÝBALA. OMG, PROČ?

Je tomu asi měsíc, co jsem se konečně odhodlala a vrhla se na sportovní anime odvětví , o které jsem doteď ani pohledem nezavadila. Možná to bylo tím, že sama sportu moc neholduju, takže jsem se mu chtěla vyhnout i v animované verzi. Každopádně. Všechno začalo u anime Free, pak jsem se vrhnula na Kuroko no Basket no a teď mám rozdívané Haikyuu!!

Na tohle anime jsem se těšila a netěšila zároveň. Dokážu překousnout spoustu sportů (basket je opravdu fajn a ráda jsem si v tělocviku vždycky házela na koš), ale jeden opravdu nesnáším - A TO JE VOLEJBAL :D Ne fakt, v tělocviku byl pro mě volejbal vždycky synonymem trestu. Když už mě má sakra bolet celé tělo (a hlavně ruce), tak si teda radši zahraju vybíjenou. Nicméně jsem si to i tak pustila, třeba mě to anime přesvědčí, že volejbal vlastně není až takové nutné zlo.

Hned od začátku jsem se dost zaměřila na kresbu, která není vyloženě špatná, ale přijde mi taková jednodušší až nepropracovaná. Úplně mi asi nevyhovuje design postav, ale naštěstí jen v některých případech. Naopak hrozně nadšená jsem z toho, že to anime je fakt vtipný. Momentálně jsem, myslím, u desáté epizody a musím říct, že se téměř u každého dílu fakt skvěle zasměju (což třeba u KnB nebo u Free zvykem nebylo).


Závěrem však musím říct, že i když je to fakt zábava, nechytlo mě to tak moc, jako basketbalisti či plavci (na to jsem fakt čuměla kdykoliv byl čas). Ale jsem teprve v půlce první série, takže je dost možný, že to začnR být chytlavé až později (tím dříve tu bude recenze :D).

Stejně si však nemyslím, že mě kvůli tomu začne volejbal bavit. Ale aspoň o něm zjistím víc věcí.

SHIO


Kresby 0.1

18. ledna 2017 v 20:59 | Shio Usami Akira |  kresby

Tak jsem se rozhodla, že sem začnu dávat i nějaké moje kresby (ale zase tak často je neočekávejte, protože teď na kreslení nebudu mít asi chvilku náladu :D). Jinak s těmito kresbami přichází také i krátké vysvětlení mé dlouhodobé neaktivity na blogu. Z hecu jsem si řekla, že se zkusím přihlásit na UTB na Oděvní design (VŠ), protože teď studuju krejčovou, tak abych nějakým způsobem na to studium navázala (jen trošku víc kreativněji). No a od října jsem se na zkoušky fakt dost připravovala a hlavně poslední měsíc jsem kreslila portfolio (což bylo fakt sebevražedný a šílený). No každopádně tohle jsou některé z výsledků mé práce. Uvědomila jsem si, že nakonec i celkem umím kreslit a dost jsem se toho za ten měsíc naučila, tak snad to bude časem ještě lepší :) Ráda bych si nakreslila nějaké OC k povídkám a tak (k povídkám, které tu vlastně ještě nejsou .. jej :D). A aby řeč v komentech nestála, můžete mi říct, která kresba se vám líbí nejvíc. Taky můžete sledovat můj Instagram, kde své výtvory ukazuju nejdřív :)

Jo ... a na UTB mě nevzali :D Takže mě tu máte zpátky ! :)

SHIO

[PRVNÍ DOJEM] - Super Lovers 2

17. ledna 2017 v 20:57 | Shio Usami Akira |  První dojmy

VĚDĚLA JSEM, ŽE TO PŘIJDE, ALE NEČEKALA JSEM, ŽE TAK BRZO.

Včera si tak náhodně projíždím Shirai a co jsem neobjevila - první díl druhé řady Super Lovers. Je vám asi jasné, že jsem ani chvilku neváhala a pustila si to. Musím se přiznat, že poté, co skončila první sezóna jsem se trošku přehrabovala v pokračování skrze mangu, ale nechtěla jsem si toho moc vyspoilerovat, protože jsem věděla, že bude druhá série. Jen jsem byla zkrátka zvědavá, jak daleko zajde vztah Rena a Harua. Ale fakt jsem viděla jen pár obrázků - vážně :D

Jinak asi by tu bylo vhodné napsat nějaký krátký názor na první sérii, který byl celkem dost rozporuplný. Ono už jen ta chvíle, kdy zajdete na MAL pozjišťovat o SL nějaké informace, přičemž jste si velice dobře vědomi toho, že to bude shounen-ai a tam vidíte, že čtyři hlavní postavy mají stejné příjmení :D Už tehdy jsem nahodila dost nechápavý výraz. Mě osobně nikdy nelákaly incestní zápletky, zvlášť když je tam tak velký věkový rozdíl, že ten starší fakt působí jako pedofil :D Fakt mi hrozně dlouho trvalo než jsem se přenesla přes to, že se v příběhu jedná o vztah dvou bratrů - já vím, že nejsou pokrevní bratři (a taky si to musím při sledování pořád dokola opakovat :D), ale prostě i tak. Navíc Ren vypadá fakt jak dítě, i když je mu 16 (i to si v každém díle musím pořád potichu opakovat :DDD), takže to fakt působí tak nějak rozporuplně. Fakt kdybyste mě viděli, když se na to dívám :D Ta kresba je super, příběh průměr, ale tady ty BL věci mě fakt stojí hromadu přesvědčování a přemlouvání :D


SPOILER ALERT ! Každopádně - co s druhou řadou? Tak nějak jsem čekala, že to bude pokračovat v duchu té první . Prostě nějaký lehký shounen-ai :D Ale to jsem se šeredně mýlila :D Děj začal tam, kde skončila první řada (i když mi chvilku trvalo než jsem si vzpomněla). No každopádně poslední scénka Harua a Rena bylo něco, co jsem fakt neočekávala a opravdu jsem zírala s otevřenou pusou :DDDD Ale budiž. Druhá sezóna bude nejspíš hodně zajímavá.

Každopádně si asi půjdu rewatchnout první řadu - just in case :D

EDIT: OMG ona už i ta první řada byla tak úchylná? Shame on me. I forgot.

SHIO

Blog Wars : Episode 98542 - Return of Shio

16. ledna 2017 v 10:23 | Shio Usami Akira |  deník

HELLOOOOO !!

To jsem tu dlouho nebylo, že? Nebojte, všechno mělo svůj důvod a já jednoduše neměla čas ani náladu tu něco vypisovat. S tím je teď však konec. Během pauzy jsem dostala celkem chuť zase blogovat, takže je dost pravděpodobné, že se tu teď budu objevovat častěji a budu vás zásobovat novinkami a radostmi z mého života :) Za dobu mojí neaktivity padl blog v zapomnění, ale tak snad získám nějaké nové čtenáře :)

A na co se můžete těšit? Mám rozdělaný jeden design na přání, takže se v únoru můžete těšit na jeho zveřejnění :) Též přemýšlím, že bych mohla obměnit design i tady na blogu. Ale vzhledem k mojí rychlosti a tomu, že jsem vyšla ze cviku, to vidím na nějaký jarní design od března :D Jsem zvědavá jaký si vyberu obrázek :3

Do té doby budu hlavně opravovat staré články a doplňovat rubriky - týjo fakt mi to psaní chybělo, guys :3 Takže pokud jsem vám chyběla, určitě se tu teď zkuste zastavit častěji, protože se tu nejspíš něco objeví :3

SHIO