.


Duben 2017

[PRVNÍ DOJEM] - 13 Reasons Why

27. dubna 2017 v 21:01 | Shio |  První dojmy

ANEB KDYŽ MÁŠ HNED TŘINÁCT DŮVODŮ ZEMŘÍT

K tomuto seriálu mě dovedla spolužačka, která o něm tak dlouho mluvila, že jsem se rozhodla na to taky podívat. Dost mě zaujal už jen úvod do děje - protože v jakém seriálu spáchá holka sebevraždu a nahraje kazety se třinácti důvody, kvůli kterým se zabila? Originální. Zatím jsem u třetího dílu a jsem neskutečně zvědavá, jak se příběh nakonec vyvine a skončí.

Hlavní hrdinka se jmenuje Hannah (což je vtipný, protože se jmenujeme stejně). Musím říct, že je mi ta holka fakt sympatická - o to horší je ta představa, že se vlastně zabila. Každopádně jsem byla ohromně zvědavá na těch třináct neskutečně hrozných důvodů, že to Hannah přivedlo k sebevraždě. Po třech dílech musím konstatovat, že zatím to opravdu nebyly důvodu, kvůli kterým by se měl někdo zabíjet. Takže právě proto mám i tušení, že se to někde neskutečně zvrhne a začne to být šílený drama.

Seriál má skvělé soundtracky, kameru (bože některý přechody scének jsou naprosto úchvatné). Ty soundtracky mi trošku vrací vzpomínky na Life is Strange - ještě k tomu ve spojení se školním prostředím a nějakým tím dramatem v pozadí (i když tady spíš v popředí). Fakt si ty epizody neskutečně užívám, postavy jsou super a opravdu šíleně se těším až se v ději posunu dál (ale netřeba spěchat - navíc ani nemám čas) :D

Určitě bych vám ráda tento seriál doporučila (na ČSFD to má neuvěřitelných 87% wow - deserved). Není moc dlouhý a určitě to není žádná laciná slátanina.

SHIO

[ACON 2017] - Reportáž

17. dubna 2017 v 12:27 | Shio |  reportáže

První letošní festival je za mnou a musím říct, že pro mě byl velice úspěšný. Proč? To se dozvíte o pár řádků níže.
Na Aconu jsem byli od pátku do neděle a za tu dobu se stala spousta věcí, o kterých se vám tu zkusím pěkně rozpovídat.


[Z DENÍKU COSPLAYERA] → Směr Acon 2017

13. dubna 2017 v 15:41 | Shio |  deník

!! VZHŮRU NA PRVNÍ LETOŠNÍ FESTIVAL !!

Jelikož většinou začínám svou festivalovou šňůru v lednu PragoFFestem, je pro mě celkem divné v dubnu psát, že jedu na první fesťák v roce :D Každopádně jsem letos na Pragáč kvůli nemoci nemohla, takže se moje letošní premiéra posunula až na Acon (který se mimochodem taky málem nekonal, protože jsem zase nemocná :D).

Acon je prvním ročníkem festivalu, jenž se zaměřuje na Asii a její kulturu. Snad tam bude dost K-pop programu :3 I když já tam jedu hlavně za známýma, takže mi na tom zase až tak nezáleží :D Na obrázku si můžete všimnout cosplayů, které s sebou na Acon beru - v sobotu to bude Dovahkiin, protože chci zkusit cosplay soutěž, tak mi držte palce, abych třeba vyhrála něco malého :) To mi připomíná, že bych si mohla nacvičit scénku :D Už si ji nepamatuju, tak aby nenastal trapas :D

Fakt se na tuhle akci těším, i když má celý víkend pršet. Ani nevíte, jak jsem ráda, že má kamarádka, u které spím, byt kousek od místa konání :) Jo a v neděli budu dokonce prodávat přímo na akci svoje printy (fotky s podpisem), takže pokud tam třeba náhodou budete, tak se můžete zastavit pro fotku :D

No a ode mně pak můžete očekávat nějakou menší reportáž :) Snad stihnu nafotit dost fotek :)

SHIO

[ROZHOVORY S COSPLAYERY]

10. dubna 2017 v 19:43 | Shio
použité foto: Tomia, Calssara


Zde můžete najít odkazy na rozhovory, které jsem sepsala pro webovou stránku Gamifique.cz
Můžete mi zde psát i návrhy na zajímavé cosplayery, s nimiž bych mohla rozhovor udělat :)


[PAPA] → vítěz cosplay soutěže na Blizzconu 2015, pracuje především s kůží
[STARBIT] → norská cosplayerka, host na Animefestu 2016
[ARASHI] → známá česká cosplayerka, 2x postoupila na Eurocosplay do Londýna
[AONIR] → německá cosplayerka, host na Animefestu 2016
[VEVE] → slovenská cosplayerka, host na Animefestu 2016, reprezentovala Slovensko na Eurocosplayi
[MADE IN TITAN] → člen oficiální Star Wars CZ cosplay skupiny, věnuje se protetice a má zkušenosti s 3D tiskem
[COSBABE] → německá cosplayerka žijící v Londýně, host na Animefestu 2016
[KUROMARU] → známý český cosplayer, má doma opravdu hodně kostýmů, účastník ECA 2014
[AYAKU] → vítězka Animefestího Cosplay Debutu 2016, má sestru dvojče
[KETRIN] → známá česká cosplayerka, která tvoří kostýmy především z her, preferuje brnění
[VERČA] → úžasná česká cosplayerka a hlavně švadlenka, věnuje se historickému šermu a larpům
[CALSSARA] → neměcká cosplayerka, host na Animefestu 2015
[SHAPPI] → polská cosplayerka, host na Animefestu 2015, známá především svými kostýmy z LoLka
[RUUNA] → česká cosplayerka, výherce AF cosplay debutu 2015, účastnice ECA 2016
[MOWKY] → polská cosplayerka zaměřená na cosplaye z League of Legends, host na Aconu 2017
[CALYPSEN] → polská cosplayerka, host na Animefestu 2017


ROZHOVORY SE MNOU (trošku EGO boostu, aby se neřeklo)

[Pro Gamifique.cz] - ohledně LanCraftu 2015, díky tomuto rozhovoru jsem začala pro GF psát :)

Free signatury 1.0

9. dubna 2017 v 14:37 | Shio |  free signatury


Ani nevíte, jak dlouho jsem chtěla udělat nové signatury :D Sháněla jsem obrázky, dokonce byly i pěkně pospolu ve složce, ale nějak jsem se k tomu pořád neměla. Až dneska. Každopádně už dlouho mi hlavou probíhalo, že bych mohla udělat signatury s tématikou Yuri On Ice - protože proč ne :D Signatury jsou volně k použití, takže pokud se vám líbí, určitě si je stáhněte a používejte, jak je libo. Za uvedení zdroje bude jen a jen ráda.

A teď otázka na vás. S čím by se vám líbila další várka signatur? Jo a pokud vás třeba tyhle moc nezaujaly, můžete se mrknoud to GALERIE, kde jich je něco kolem šedesáti. To vše v nejrůznějších tématech, barvách a provedeních. :)

SHIO

[FREE DESIGN] - Sherwood Forest Ashe

8. dubna 2017 v 13:12 | Shio Usami Akira |  free designy

(kliknutím na obrázek zobrazíte náhled celého designu)

Poslední dobou mi začíná pořád víc a víc lidí psát o designy - jak free, tak i na objednávku. No jelikož nemám zrovna tvůrčí období a nechce se mi nic dělat, rozhodla jsem se začít postupně rozšiřovat portfolio free designů, o kterých si myslím, že by se lidem mohli eventuelně líbit. Dneska přišel na řadu tenhle s Sherwood Forest Ashe. Vypadá nastavený fakt krásně, je k němu hromada grafických doplňků a řekla bych, že tou zelenou se pěkně hodí na jaro/léto. Takže pokud sháníte po zimě nějakou rychlou změnu blogového outfitu, rozhodně doporučuju tento design :)

Podmínky užívání:
  • musíš mít na blogu mou klikací ikonku (viditelně)
  • nevydávej design za svůj a nijak ho neupravuj bez mého svolení
  • musíš mít nastavené zápatí s mým podpisem
Pokud design chcete, ozvěte se na : shioriakira@seznam.cz
Ráda vám ho nastavím či dodělám popisky do menu a další bonusy :)

SHIO USAMI AKIRA

[PRVNÍ DOJEM] - Shingeki no Kyojin Season 2

4. dubna 2017 v 22:15 | Shio |  První dojmy

ČEKALA JSEM ODDECHOVÝ ÚVODNÍ DÍL, ALE SHINGEKI NO KYOJIN ŘEKLO - NE!!

Tak a je tu slibovaná recenze prvního dílu dlouho očekávaného pokračování Shingeki no Kyojin. Hype se tentokrát koná i u mě a jsem opravdu ráda, že do té vyhypované skupiny lidí patřím. Fakt jsem se těšila jak malé děcko, před premiérou jsem pořád obnovovala stránku, kde se měl překlad každou chvíli objevit. No a v sobotu kolem páté hodiny to přišlo. Pokračování titánské série tak, jak ji všichni známe - bez servítek, plné zoufalství a obohacené litry krve.

(obsahuje spoilery)


[ANIME NEWS] - Shingeki no Kyojin season 2

1. dubna 2017 v 11:10 | Shio |  anime novinky

♥ !! COMMING SOON - VLASTNĚ UŽ DNESKA !! ♥

THE HYPE IS REAL. Když před čtyřmi lety začala vycházet první série (omg to jsou fakt 4 roky),tak jsem se tohoto šílenýho hypu neúčastnila a SnK šlo tak nějak mimo mě. Já se na to podívala asi až s ročním odstupem - a to spíš jen na popud lidí kolem. No ale fakt mě to chytlo - až jsem byla sama překvapená. Od té doby mám ve svých cosplay plánech svoje SnK OC a pořád silně přemýšlím i nad Annie (i když ona je hroznej prcek a já mega vysoká). Každopádně dočkali jsme se !! Den D je konečně tady !!

BTW dneska je vlastně Apríl. Takže pokud je tohle joke, tak by byl fakt dost povedenej a fanoušci SnK by měli asi zástavu.

Bože už od rána tu poslouchám SNK soundtracky. Už mi není pomoci.

Jsem ráda, že se tentokrát toho nadšení a hypu zúčastním. Doufám, že mě to nakopne k tomu udělat ten cosplay - konečně. Jen jsem trošku zklamaná, že bude jen 12 epizod .. PO 4 LETECH. LIKE RLY. Ale tak pokud není manga tak napřed, tak s tím nic neuděláme. Takže doufám v třetí season :D Zase tak za 4 roky (pokud vůbec). Modlím se, aby druhá série byla tak super jako ta první. Aby tam byli ty skvělé soundtracky a jsem opravdu zvědavá na OP a ED, protože je má na starost zase ta stejná skupina (teda aspoň OP).

Mangu jsem naštěstí nečetla, takže toho o ději druhé série moc nevím. Něco jsem samozřejmě pochytila na internetech, ale není to nic, co by bylo až tak hrozný (teda kromě toho, že vím, kdo jsou ti ostatní Titan-Shifters). No a pak nějaké ty věci, které byli v traileru - OMG TITANS !! Jeden mluví, ve zdích je jich další kopa. Těším se až se všechno vysvětlí. A HLAVNĚ AŽ SE KONEČNĚ DOSTANOU DO SKLEPA V ERENOVĚ DOMĚ !!!!!

Mrkněte na trailer a těšte se se mnou. Můžete během zítřka očekávat report na první epizodu :D


SHIO