.


[NATSUCON 2017] - reportáž

2. září 2017 v 13:51 | Shio |  reportáže

POHODLNĚ SE USAĎTE, DONESTE SI NĚCO K JÍDLU, PROTOŽE TOHLE BUDE NA DÝL.

Tak jste se konečně dočkali. Po dlouhých čtrnácti dnech (uteklo to rychle) tu máte slibovanou reportáž z letošního Natsuconu. Je to psané ve stylu deníčku, takže tam budou vesměs všechny zážitky z víkendu, nejenom přímo z conu :) Přeji příjemné čtení.Víte co, vůbec nechápu, proč jsem minulý ročník Natsuconu vlastně vynechala. Možná z nedostatku peněz? Měla jsem tou dobou za pár dní letět do Litvy na ECA, takže bych to přikládala za vinu tomuhle :D Ale opravdu si už nepamatuju. Každopádně letos jsem si řekla, že budu jezdit na akce a socializovat se :D Taky jsem si řekla, že udělám nějaké nové a jednoduché cosplaye a zatím se mi to taky daří plnit - uvidíme ještě do konce roku.

Letos jsem se na tuhle akci vydala s cosplayem Rachel z Life is Strange a Rize známou z anime Tokyo Ghoul. SPOILER !! → (asi jsem si načala libovat v postavách, které prostě umřou nebo co :D) ← Rachel jsem celou poskládala víceméně z koupených věcí (ale divili byste se, jaká je to občas fuška něco v obchodech najít) a Rize je taky dost kupovaná, ale šaty jsem si šila sama (došívala jsem je ještě v pátek večer - don't worry, klasická conová nestíhačka tam byla - ale o tom pak víc). Domluvila jsem si taky focení, ale fotky zatím nejsou hotové - pak vám je ukážu samozřejmě.


Na cestu jsem se vydala ve čtvrtek večer, abych v ten pátek nebyla po cestě moc unavená a měla plno energie. Ubytovala jsem se u kamarádky Nelly a měla dokonce svou vlastní postel - hehe :) Večer jsme koukly na film a já u toho ještě došívala šaty na Rize. Jen vám musím říct, že je to poprvé, co jsem šila šaty a navíc nemám doma profesionální vybavení, jako jsem měla ve škole, takže to byl celkem nezvyk. Ale zvládla jsem to - ne na jedničku, ale zvládla.

PÁTEK

Při dodělávání sobotního cosplaye jsem si začala pomalu uvědomovat, že něco není úplně v pořádku. To něco bylo to, že jsem dostávala alergickou reakci na Nellčiného pejska Billie :D Ta dosáhla svého vrcholu v neděli, kdy jsem vypadala fakt hrozně, ale do té doby se to dalo přežít - dokud mě jenom svěděly oči, tak to byl cajk (horší byla ta rýma a kašel) :DDD Ale i tohle mě neodradilo. V pátek jsem tedy vyšla směr Natsucon v Rachel. Musím říct, že její oblečení je fakt pohodlné a dost mi padlo do mého vkusu - takže tak asi začnu chodit i v civilu :D

Když jsme se po nějaké době dostaly na Natsucon, zjistila jsem, že asi po dvou letech budu muset čekat na conu frontu u vstupu - i když ono to možná bude ještě dýl :D Hned tam jsme potkali Tamiko, která nám nabídla, že nás vyfotí. I když můj kostým není nic moc (spíše for fun), byla jsem moc ráda, že budu mít nějaké "důkazní materiály" o tom, že jsem v tom fakt byla. Pár chvil na to jsem potkala Butrixe, skvělého českého fotografa, kterého jsem ukecala, aby mi taky vyfotil jednu či dvě fotky. Bylo fakt divné fotit, když mi jde vidět obličej (po tom Dovahkiinovi v helmě) :D Ale tak snad nebudu úplné potato :D

Jelikož mě v pátečním programu nic nezaujalo, rozhodla jsem se tak nějak držet při známých lidech a užít si con s nimi. No a nakonec to dopadlo tak, že jsem pokračovala s Butrixem směrem na jeho další focení a stala jsem se hlavním super mega hustodémonským osvětlovačem a supportem. Napřed jsme fotili úžasně roztomilou Konu, potom Enquilu a myslím, že pak jsme šli fotit Toshiro. Během focení byla naprosto neskutečná zábava, padala jedna hláška za druhou a celkově to bylo epické a až do večera jsme v té foto grupě tak nějak všichni vydrželi :D Myslím si, že tak kolem deváté jsme si s Nelly sbalily pět švestek a vydaly se domů :) No a já ještě dodělávala šaty - tuším, že snad ještě i v sobotu ráno, ale stihla jsem to.

/fotka nepoctivě ukradena z Butrixova IG - já bohužel tak epický fotky nemám/


SOBOTA

Ani nevíte, jak jsem se na tu Rize těšila. Není sice dokonalá, chybí detaily, ale to se všechno dodělá :D Já mám pocit, že jsem snad nikdy neměla cosplay poprvé kompletně hotový :D Na jednu hodinu jsem měla focení s Butrixem, takže jsem tam musela být na čas. Jelikož má Rize velice nepohodlné boty (a já si ještě k tomu objednala o 0,5 cm menší), tak jsem se rozhodla si vzít náhradní obuv (bože, jak skvělý a praktický nápad to byl). Nelly to nenapadlo a pak to s ní taky večer nevypadalo vůbec dobře - tuším, že poslední zbytek cesty domů šla dokonce bosa :D Ale aspoň se do příště poučila. Jinak už před Natsuconem jsem Butrixovi říkala, že bych chtěla fotit někde v kavárně, protože se k to Rize prostě hodí.

Fun fact: Jedinou věc, co můžou ghoulové požívat (kromě lidí), je kafe. Já ho nemůžu pít, protože je mi po něm špatně.

No a nakonec jsme našli opravdu krásnou kavárnu. Ono to celkově bylo takové na pohodu focení. Koupili jsme si horkou čokoládu, pokecali a občas něco vyfotili. Doufám, že budu ještě někdy fotit v kavárně :D Fakt se moc těším na fotky, už jsem viděla i nějaký preview u Butrixe na IG, ale to byla jenom bts fotka. No jsem napnutá jak kšandy - slibuju si od toho celkem dost. Jo a měli tam naprosto super kapesníky v designu gauče - totálně božské. Ještě jednou bych aspoň takto chtěla poděkovat personálu oné kavárny, že nás tam nechali fotit :3 Já si pak ještě uvědomila, že nikde nemám fotku celého cosplaye, a tak jsem Butrixe poprosila, aby mě vyfotil ještě v jedné takové pěkné ulici, kde jsou po obou stranách cesty vysázené pěkné stromy - na tu fotku se taky těším :3 ♥

Hned po mě byla u Butrixe objednaná i Nelly s její kamarádkou, které měli cosplay na W.I.T.C.H - přesněji Irmu a Cornelii. Já se mezitím socializovala s přáteli opodál. Myslím si, že potom jsem šla snad "prodávat printy". Proč v uvozovkách? Ty prodejní stoly byly na tak debilním místě, že tam prostě nikdo cíleně nepřišel :D Takže jsem neprodala nic. Ale nemůže být každý con posvěcení. Udám je třeba jindy a do té doby třeba i rozšířím portfolio fotek :D Jo a málem bych zapomněla říct, že jsem potkala ještě jednu Rize :D A to jsem si myslela, že ji nikdy v ČR moc necosplayuje. Ta měla teda verzi Rize s kagune - takže trošku zabijáckou no. A jinak není asi velice o čem vyprávět. Celou dobu jsem se poflakovala s přáteli, pak jsme ještě s Arashi strašily lidi, kteří jedou letos do Litvy (to byl pěkný highlight soboty) a den se pomalu krátil. Při večeru jsem ještě potkala polomrtvého Butrixe, který byl rád, že v ruce udrží foťák :D Aneb když má celý den jeden photoshoot za druhým. RIP :D Pak se dobelhala i polomrtvá, skoro nechodící Nelly a pomalým krokem jsme vyšly směrem domů. Totálně mrtvé a bez energie :D Ale sobota prostě stála za to. Ani mi nevadilo, že jsem nestihla žádný program - hlavně cosplay soutěž.

/ první je bts z focení opět od Butrixe z IG, druhá fotka z večera s Nelly - taky ukradená :D /

NEDĚLE

I když obvykle na cony v neděli nechodím, v případě Natsuconu jsem udělala výjimku. Odjela jsem od Nelly někdy před jedenáctou hodinou. Po příchodu na Natsu jsem zjistila, že tam opravdu nemají žádnou šatnu či odkladovou plochu na kufry, takže jsem poprosila pány u vchodu a nechali mi kufr na hodinku u nich. Fakt jsem tam šla jenom na otočku. Víceméně jenom pro to, abych si nafotila ještě nějaké fotky do článku, rozloučila se s lidma a zabila nějaký ten čas, protože mi vlak domů jel až kolem páté večer. Jo a nutno říct, že jsem si na sebe opět vzala outfit Rachel - a o to víc jsem byla v šoku, že mě jedna slečna poznala.

Taky jsem tam potkala jednu Max, která rozlepovala plakáty s tím, že jsem zmizela. Bylo to hodně vtipný a musela jsem si u toho plakátu dát selfie :D Vím, že Rachel nejsem vůbec podobná, ale je to skvělý :3 Postupně jsem se teda z Natsuconu vytratila a zamířila si to do Holešovic na návštěvu ke známým, kde většinou během každé akce v Praze spím :D Takový můj pražský azylový dům :D Po cestě jsem si ještě grabnula neskutečně skvělý kebab a den byl najednou o 100% lepší :3 ♥ Kebab is love, Kebab is life ♥ No a po nějakých těch WoWkařských historkách a dalších zajímavých rozhovorech jsem se vydala vstříc hlavnímu nádraží, odkud mi jel vlak domů. Jo a ještě bych mohla dodat, že jsem špatně vystoupila a tím se mi cesta jak prodražila, tak i prodloužila. Naštěstí jenom o hodinu.

/tyhle plyšáky si jednou musím koupit - neskutečně cute/

A CO NA ZÁVĚR?
Natsucon byl super. Festival jako takový nemůžu moc posoudit, protože jsem na žádném programu nebyla. I když je pravda, že tam prostě nebylo vyloženě něco, co bych musela slyšet či vidět. Líbí se mi, že tam mají super Maid kavárnu se super jídlem a pitím. Prostory jsou pro takový malý con určitě ok, ale slyšela jsem, že pár lidí nadávalo, že byla cosplay soutěž v hrozně malé třídě. Z čeho jsem byla celkem nervózní byly společné toalety - teda né úplně, ale jen částečně :D Úplně si neumím představit, jak to tam funguje přes školní rok :DDDD Ale ty společné byly jenom v přízemí - naštěstí. Tento rok mě to prostě bavilo hlavně kvůli lidem, se kterýma jsem se tam potkala. Což je super.

Každopádně příští rok pojedu určitě taky. Asi se mi tyhle malé a pohodové cony začaly jistým způsobem líbit. Zkrátka nemám ráda moc přeplněná místa.

Fotky cosplayů budu postupně přidávat na mou FB page a Instagram :) Už tam dokonce teď něco je, tak se tam běžte mrknout ^^

SHIO
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co na blogu chcete nejvíce?

Grafiku 29.7% (38)
Recenze (anime, filmy...) 23.4% (30)
Povídky 10.2% (13)
Soutěže 2.3% (3)
Cosplaye 24.2% (31)
Návody 10.2% (13)

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 3. září 2017 v 11:07 | Reagovat

NatsuCon je už od samého začátku jeden z nejpříjemnějších českých conů, alespoň z mé zkušenosti (letos byl první ročník, kam jsem se bohužel nedostala). :3

2 Psychopat Kurumi Bloody Psychopat Kurumi Bloody | Web | 8. září 2017 v 5:37 | Reagovat

Tam jsem byla :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama