.


deník

Začíná mi blog chybět? Možná.

25. října 2018 v 18:31 | Shio Akira

BLOG ANO, ALE PSANÍ NE. TOHO MÁM AŽ NAD HLAVU!

Už je to zase nějaký ten pátek, co jsem se tady aktivně objevila a dostala ze sebe nějakým způsobem pár slov. Musím říct, že blog mi za celou dobu až tak nechyběl, i když je pravda, že jsem jednou za čas přijdu zkontrolovat, jestli to tu ještě nějak "funguje". V poslední době se toho v mém životě událo docela dost a dneska mě v záchvatu prokrastinace (ano, právě teď bych se měla učit na zítřejší písemku) napadlo, že bych se o tom chtěla s lidmi podělit - né nějak hodně ofiko reportáží, ale prostě těma klasickýma povídáníčkama na blogu, kde napíšu spoustu blbostí a je mi to vlastně jedno, že to není napsané úplně stylistycky dobře.

Vzhledem k tomu, že flákám blog, jsem taky už notnou dobu nesáhla ani na Photoshop a bojím se, že už bych snad neudělala ani jednoduchý design. Možná bych měla začít přemýšlet o blogu jako možnosti prokrastinace místo her. A je mi jedno, jestli to někdo bude číst - pro mě by to mohla být nová forma relaxu. Ale je tu pořád to ALE!!! Víte, mně psaní jako takové opravdu nechybí. Do školy neustále něco píšu a upřímně toho mám fakt dost, spíš mi chybí blogování jako takové - vždycky jsem měla hrozně ráda tuhle komunitu, no za těch pár let se skoro všichni někam rozutekli a zústalo tu pouze pár starých známých.

Ono je to psaní tak nějak nostalgické - připadám si, jako bych se vracela zpátky v čase, neuvěřitelné! :) Každopádně co z dnešního random výžbleptu vyvodit? Ráda bych se vrátila - samozřejmě v takové míře, která mi bude příjemná a rozhodně se nechci do ničeho nutit. V hlavě si uchovávám už delší dobu pár nápadů, na které bych ráda napsala nějaké články - tak snad něco z toho vyjde!!! Nejčastěji to bude asi něco spojeného s cosplayem nebo hrama - prostě s tím, co teď u mě frčí.

Pokud jste si článek přečetli až jsem, děkuji. Budu ráda, když mi dáte vědět o vašem blogu do komentářů, abych se případně mohla podívat k vám :) Neslibuju, že tam budu chodit pravidelně, ale určitě si vás hodím do záložek v prohlížeči.

Tak a já zase mizím a zase někdy příště ;)

SHIO

PS: Ano, možná ten článek nedává smysl... a možná skáču od jedné myšlenky k druhé, ale je mi to jedno! Jo, psaní na blogu je super (žádné citace a seznamy použité literatury a tak :D)

[DIARY] - Přežila jsem první zkouškový

28. ledna 2018 v 19:15 | Shio

ACHIEVEMENT UNLOCKED - LETNÍ SEMESTR.

Já vím, že to tu hrozně flákám, ale nějak jsem v poslední době neměla nutkání se tu zastavit a něco vám sdělit. No po dnešku jsem si řekla, že by bylo super tady už konečně napsat nějaký update - i když si ho nejspíš přečtou tak dva lidi.

Každopádně - zkouškové jsem nějakým způsobem přežila (už mi zbývá jen dopsat seminárka) a pátého února mi to začíná všechno nanovo. Ještě předtím si však zajedu o víkendu do Prahy na PragoFFest, kde provětrám cosplay Rachel Amber z Life is Strange (zase mám novou paruku - viz moje FB page) a Rey ze SW. Tři měíce už jsem na akci nebyla, takže se fakt těším .. a jelikož jsem Pragáč minulý rok prošvihla kvůli nemoci, těším se teď ještě víc :3 Snad mi lidi z Rebel Legion (ofiko SW cosplayeři) tu Rey moc nezkritizují :DDD Vím, že má svoje mouchy, ale mně to tak stačí :))

FOTO: Michal Svojanovský

Jo a v Rey jsem byla včera i na festivalu v Olomouci. Každým rokem se tam v OC Šantovka koná akce s cosplayery, kdy se tam pěkně všichni sejdem a nadšení návštěvníci si nás pak fotí :) Zbožňuju hlavně reakce dětí - to je prostě priceless :3 Byla jsem na tematickém stánku vesmír spolu s dalšíma SW lidma a také s Jaffy z Hvězdné Brány (z čehož jsem byla zase neskutečně nadšená já). Po celodenním stání mě sice bolely nohy jak čert, ale tu akci prostě miluju ♥

A co plánuju dál? Začít s cosplayem. Blíží se Cosples v Brna a pak v dubnu jedu na Blavicon, tak ať to všechno nějak stihnu :D Bude to celkem makačka ^^ Vy se tu zatím mějte fanfárově a třeba se ještě někdy ozvu. A pokud chcete víc updatů z mého života, mrkněte na FB nebo Instagram :))

SHIO

[DIARY] - První měsíc na VŠ

12. října 2017 v 20:43 | Shio Usami Akira

BĚŽ STUDOVAT ANGLIČTINU, ŘÍKALI .. BUDE TO LEHKÝ, ŘÍKALI ... :D

Jelikož jsem 18. září úspěšně začala navštěvovat vysokou školu, řekla jsem si, že bych vám o tom mohla i něco napsat. Je to docela velký životní krok, tak proč se nepodělit. Narozdíl od normálních vysokoškoláků .. já se do školy fakt těšila :3 Hlavně na to prostředí a celkově na lidi, kteří budou snad inteligentnější než ti na středních :D Navíc to je takový fresh start a doufám, že to nepodělám :D Jen dopředu říkám, že já nebudu mít ten typický studentský život, protože jezdím po škole klasicky domů :)

[MY LIFE] - Po měsíci ticha

26. srpna 2017 v 19:29 | Shio

TOO MANY ACTIVITIES, SO LITTLE TIME

A tak mě napadlo, že bych tu jednou zase mohla napsat nějaký deníčkovský update, abyste věděli, co se v mém životě momentálně děje a proč nejsem tak moc na blogu.

Od Advíku jsem tu ani nepáchala a vím, že jsem vám slíbila reportáž - bude, sice se zpožděním, ale bude. Týden zpátky jsem byla ještě na Natsuconu v Praze, takže vám vlastně dlužím dva reporty (kdy já to budu psát). V uplynulém měsíci se toho dělo hodně - pokazil se mi počítač (už je v pohodě), tryhardila jsem cosplay, byla jsem v Praze, bojovala se STAGem, chodila do práce a nedávno jsem se taky začala dívat na Game of Thrones.

Nápadů na článků je dost, ale nějak se mi do toho pořád nechce. Zítra budu psát reportáž z Natsuconu na Asianstar web, tak snad potom až nebudu vázána povinnostmi tam, přesunu svou pisatelskou náladu sem. Taky bych mohla napsat nějaký první dojem z GoTka (sice je to mega staré, ale tak chci se vám tu vyznat z mých pocitů). Během měsíce byly oznámeny další série anime a vyšla spousta kpop písniček :D Je toho opravdu až nad hlavu.

V půlce září nastupuju na VŠ, takže budu dost zápasit se školou, ale budu doufat, že blog taky nějak stihnu spravovat. I když budu ještě tryhardit cosplaye, takže uvidíme. Jo a to je asi všechno. Jdu hrát WoWko, mějte se tu zatím hezky a já se brzo pokusím něco sepsat :))

SHIO

[Z DENÍKU COSPLAYERA] - Animefest 2017

6. května 2017 v 13:55 | Shio

MŮJ NEOBLÍBENĚJŠÍ FESTIVAL JE SKORO ZA DVEŘMI

Za 14 budu touhle dobou už na Animefestu :) Těším se fakt jako malá. Když jsem se tu naposledy rozepisovala, říkala jsem vám, že se budu účastnit cosplay soutěže s Heaven Inquisitorem z HOMAM 7. No tenhle plán padnul už někdy na začátku dubna. Ten kostým jsem vyráběla s takovou nechutí, že jsem si jednoduše řekla, že se na to vyprdnu a udělám ho až na něj budu mít náladu. Není úplně v pořádku se do něčeho nutit - on i ten výsledek by pak nevypadal nejlíp. Každopádně materiál doma mám, takže až se mi bude chtít, můžu na tom pracovat. Noa co si teda beru místo toho?

PÁTEK - DOVAHKIIN (The Elder Scrolls V: Skyrim)
V pátek přijdu na výstaviště jako můj oblíbený zabiják draků Dovahkiin ze Skyrimu. Ten cosplay naprosto miluju .. a roleplay je k nezaplacení. Navíc jak jsem ten kostým na Acon ještě upgradovala (krev a šmouhy everywhere), tak je ten roleplay ještě záživnější. Asi si užívám být od hlavy k patě špinavá :DDD Lidi už mi psali, že jsou fakt neskutečně rádi, že si ho tam beru :) No a já taky. Snad se tam v pátek dostanu co nejdřív, protože ona ta příprava chvilku trvá .. a než tam ještě dojedu. Ideálně bych tam chtěla být třeba už kolem páté na místě :D Pátek vždycky uteče rychle, tak ať si to v tom cosplayi aspoň chvilku užiju.

SOBOTA - REY (Star Wars - The Force Awakens)
Letos si plánuju sobotu fakt užít. Protože ono kdy soutěžíte, tak vám ta soutěž celej den zabije (víceméně). Takže tentokrát se půjdu podívat na soutěž jako divák. Na sebe si oblíknu cosplay Rey, kterou už jsem sice měla na Akiconu, ale nikde jsem tu výslednou práci nepublikovala, protože se mi nelíbila. Tentokrát ji zkouším trošku upgradnout, tak snad to vyjde :D Ale mám pocit, že než s tím kostýmem budu spokojená, bude to ještě chvilku trvat.

NEDĚLE - SECRET COSTUME
Nedělní kostým se nechávám jako překvapení a nejspíš jej odhalím až přímo na Animefestu, kdy postnu selfie :D Uvidíme. Na tento cosplay se taky neskutečně těším :3 Bude to jen něco jednoduchého a for fun :) Ale snad si to užijí i lidi kolem.


Pokud na tento super festival taky jedete, určitě mě v tom davu zkuste najít :) Ráda se seznámím :)

SHIO

[Z DENÍKU COSPLAYERA] → Směr Acon 2017

13. dubna 2017 v 15:41 | Shio

!! VZHŮRU NA PRVNÍ LETOŠNÍ FESTIVAL !!

Jelikož většinou začínám svou festivalovou šňůru v lednu PragoFFestem, je pro mě celkem divné v dubnu psát, že jedu na první fesťák v roce :D Každopádně jsem letos na Pragáč kvůli nemoci nemohla, takže se moje letošní premiéra posunula až na Acon (který se mimochodem taky málem nekonal, protože jsem zase nemocná :D).

Acon je prvním ročníkem festivalu, jenž se zaměřuje na Asii a její kulturu. Snad tam bude dost K-pop programu :3 I když já tam jedu hlavně za známýma, takže mi na tom zase až tak nezáleží :D Na obrázku si můžete všimnout cosplayů, které s sebou na Acon beru - v sobotu to bude Dovahkiin, protože chci zkusit cosplay soutěž, tak mi držte palce, abych třeba vyhrála něco malého :) To mi připomíná, že bych si mohla nacvičit scénku :D Už si ji nepamatuju, tak aby nenastal trapas :D

Fakt se na tuhle akci těším, i když má celý víkend pršet. Ani nevíte, jak jsem ráda, že má kamarádka, u které spím, byt kousek od místa konání :) Jo a v neděli budu dokonce prodávat přímo na akci svoje printy (fotky s podpisem), takže pokud tam třeba náhodou budete, tak se můžete zastavit pro fotku :D

No a ode mně pak můžete očekávat nějakou menší reportáž :) Snad stihnu nafotit dost fotek :)

SHIO

K-POP ADDICT? Yeah, again.

6. března 2017 v 9:29 | Shio Usami Akira

" HERE WE GO AGAIN ! "

Nevím, jestli si mě ještě pamatujete z dob, kdy jsem dost ujížděla na K-popu. Je to asi tak 6 let zpátky, takže už se můžete nazvat památníky, jestli vám pojem K-pop Shio něco říká :D Každopádně jsem tenkrát s kamarádkama poslouchaly hlavně SHINee :D Dokonce jsme se zkoušely naučit i nějakou choreografii z MV (a mně osobně to fakt nešlo, protože jsem šílený dřevo ... takže se pro příště už budu jenom dívat :D). Kromě zmíněných SHINee jsem já ještě poslouchala B2ST, zatímco moje kamarádky víc ujížděli na Super Junior. Ale abych pravdu řekla, tak jsem měla v kompu fakt dost písniček od různých skupin. Psala jsem i povídky. No mazec. Závislák :D Mám pocit, že jsem jednu dobu měla i design s Taeminem (SHINee). Každopádně se mi pak asi přeposlouchali nebo nevím co a mělo to za následek fakt dlouhou pauzu, kdy jsem k-pop úplně ignorovala. Jo, občas jsem si z nostalgie pustila nějakou tu písničku, ale nic velkýho.

Nicméně, jak jsem na tom teď? Všechno to začalo asi v listopadu. Tehdy jsem začala ve velkém poslouchat BIG BANG. Měla jsem jejich písničky ráda už předtím - a můj dlouholetý bias je G-DRAGON, takže to jednou muselo přijít :D Tentokrát jsem se za nich fakt mrtě zaposlouchala a téměř nic jiného mi nejelo. Začalo se mi líbit též daleko víc písniček a celkově jsem zjišťovala, jak jsou vlastně neskutečně skvělý. Ale neřekla bych, že v té době jsem byla nějakej závislák.


Brutální změna přišla až potom, co jsem se začala nějak víc zajímat o skupinu BTS. Jakože já jsem už předtím věděla, že existuje a je dost populární. Později jsem se mrkla na pár klipů a myslím, že klip DOPE a Blood Sweat and Tears jsem si dokonce dala do playlistu na YT. A tak se stalo to, že jsem je prostě nějak poslouchala a bylo to fakt pěkný, ale dál jsem zůstávala věrnou V.I.Pkou (Big Bang Fanclub). Zlomovou chvílí bylo vydání nového MV - Not Today. Napřed jsem z té písničky měla dost smíšené pocity (převažovaly ty kladné ofc). No pak jsem se nachytala, že si to vlastně přehrávám dokola půlku dne. Tehdy mi došlo, že to není asi úplně normální.

No a jakmile si kamarádka na FB všimla, že začínám přidávat jejich videa na svou zeď, bylo to jasný. Ona je velká fanynka BTS, takže mi začala posílat různé videa a fotky do chatu. Já se za 2 dny naučila jejich jména a jak je od sebe rozeznat (bylo to fakt těžší než to vypadá). A nebyla bych to já, kdybych se okamžitě nezačala poohlížet po biasovi z téhle skupiny :D Horší bylo to, že jsem ty kluky vůbec neznala, takže jsem šla jen po vzhledu. Dlouho jsem nevěděla, ale nakonec to vyhrál JungKook (Kookie). Neříkám, že je to přímo můj bias, protože se s klukama teprve seznamuju a o každým si dělám názor. Ale myslím si, že vzhledově u mě povede Kookie vždycky.

V posledních pár dnech ale přemýšlím o tom, že prostě nejde mít v BTS jen jednoho biase :D Asi je miluju všechny :D A JE TO ! :D

SHIO

[Z DENÍKU COSPLAYERA] - Co chystám na Animefest 2017?

18. února 2017 v 20:48 | Shio Usami Akira

" IT´S OFFICIAL NOW ! "

Postovala jsem to k sobě na FB, tak jsem se rozhodla, že to hodím i sem, abyste byli taky v obraze. Takže je to konečně tady. Tohle bude můj první cosplay v roce 2017 (a snad nebude poslední). Je plánovaný na letošní Animefest (19.5 - 21.5.), takže pokud tam pojedete, je pravděpodobné, že mě tam v tomhle potkáte (pokud to stihnu dodělat). Je to hrdinka z mojí oblíbené herní série - Heroes of Might and Magic :) Jinak je to teda soutěžní cosplay, takže budu zase k vidění na pódiu Rotundy (za ideálního stavu teda :D). Tak snad to zvládnu - zbývají mi přesně tři měsíce T.T

Mám z toho fakt celkem nervy. Tenhle art je sice nádhernej, ale chybí tam spousta detailů kostýmu a všechno si musím screenovat ze hry (což není taky úplně procházka růžovým sadem). Na tom kostýmu je spousta věcí, které jsem si ještě nezkusila a celkem se na to i těším, ale bude to fakt makačka :D Já jsem hroznej detailista, takže pokud se mi ten cosplay nebude líbit, tak v něm nikdy nikam nepůjdu :DDDD

Postava: Heaven Inquisitor
From: Might & Magic Hereos VII

Pokud chcete vidět nějaké fotky z aktuálního progressu tohoto cosplaye, určitě zajděte na mou FACEBOOKOVOU stránku, kde všechno najdete :)

SHIO USAMI AKIRA

Cosplay Nightshopping

26. ledna 2017 v 21:58 | Shio Usami Akira

MINULE JSEM BYLA JEN JAKO NÁVŠTĚVNÍK. LETOS UŽ JEDU PĚKNĚ V PLNÉ POLNÍ !!

Tak a je to konečně tady. Druhý Cosplay Nightshopping v olomoucké Šantovce. Poprvé se tato akce konala někdy v listopadu 2015 a jela jsem se tam podívat pouze jako návštěvník (i když jsem stejně měla povolení jít do cosplay zázemí, protože tam znám upe všechny lidi :D). Ani vlastně nevím, proč jsem tam nebyla v cosplayi. Každopádně mě to fakt strašně štvalo a mrzelo. Akce to byla opravdu skvělá, lidi byli z cosplayerů neuvěřitelně na větvi a já se už tehdy nemohla dočkat až příště dojedu v kostýmu i já :3 No a zítra je to tady. Beru svého Skyrimského Dovahkiina a půjdu Šantovku osvobodit od všech draků a banditů v okolí ^^ Opravdu ráda nosím cosplay Dovahkiina a roleplay si užívám každou sekundu. LOVE IT !

Každopádně .. o čem ta akce vůbec je? Několik desítek cosplayerů se rozdělí do tematických skupin (já budu nejspíš ve skupince ozbrojených válečníků a válečnic ve zbroji - COŽ JE VLASTNĚ TA NEJLEPŠÍ .. ale pšššt :D) a budeme rozdělení do různých koutů obchodního centra, kde budeme chodit a vystavovat se na obdiv. Lidi se s náma budou fotit a děti z nás budou totálně podělaná (a je to naprosto cute a fakt je to pěkný pocit, když ten kostým ty děti ocení). Všechno pak vyvrcholí průvodem, kde se všichni potkáme a projdem celou Šantovku, aby si nás všichni pořádně všimli.

Takže zítra večer. Nehorázně se těším :3

SHIO USAMI AKIRA

Něco se chystá ...

21. ledna 2017 v 11:53 | Shio Usami Akira

NEVÍM, JESTLI O TUTO RUBRIKU BUDE ZÁJEM, ALE ASPOŇ TO ZKUSÍM.

Když jsem se rozhodla, že se vrátím na blog, přemýšlela jsem o tom, co budu psát a jestli bych měla blog nějakým stylem rozšířit o další rubriky (protože už teď jich je málo a vůbec žádnou neflákám, že ? :D). Každopádně mi na mysl hned přišla rubrika, jenž by se zabývala makeupem a módou. Neříkám teda, že jsem nějaký módní borec a tak, ale když už tu dávám ten makeup, tak bych tu mohla přidat i tohle :D Co se týče makeupu, tak o tom by tady toho bylo asi víc. Jakožto cosplayerka se líčení vyhnout nemůžu a snažím se v něm neustále zlepšovat. Na Youtube také sleduju pár slečen, které se věnují právě kosmetice a líčení.

Za poslední rok jsem u sebe poznala dost velký rozdíl v líčení. Doma se mi hromadí produkty nejrůznějších značek a pokaždé, když nemám ve městě co dělat, skončím v drogerii a utratím tam zase nějaké peníze T.T Proto bych vám třeba chtěla na blogu ukazovat, co jsem si koupila a jak se mi ten produkt líbí. Též bych sem určitě chtěla dávat nějaká videa, které si myslím, že jsou naučné co se líčení týče.

Jo a mám šílenou úchylku na laky na nehty (ne, že bych měla teda co lakovat velice, protože se mi nehty hrozně lámou). Mám jich doma fakt celkem dost, takže to byl hned první článek, který mě napadl :D Tak uvidíme, kdy to sepíšu a nafotím. Rozhodně se na tuhle rubriku těším, i když nebude asi tak aktivní jako třeba ty s grafikou či anime :) Ale vše budu psát s láskou a zápalem ^^

Tak doufám, že vás to třeba taky zaujme a moc mě s tím nevypískáte :D

SHIO USAMI AKIRA
 
 

Reklama