.


První dojmy

[PRVNÍ DOJEM] - Game of Thrones

4. září 2017 v 13:50 | Shio

WINTER IS COMING .. AND I´M READY AS WELL

Je tomu už nějaká doba, co jsem si řekla, že se na GoTko nepodívám, dokud to nedokončí, abych potom nemusela trpět depresí z toho, že budu muset čekat na další díly. No a nevydržela jsem to. Jenom abyste věděli, já jsem fakt věděla, že mě ten seriál bude neskutečně bavit, protože je tam zkrátka všechno, co mám ráda :) Zajímavé charaktery, dobrá zápletka a je to napínavé jak kšandy. Jen je škoda, že mám spoustu věcí vyspoilerovanou dopředu, ale co už :D Aspoň si ušetřím pár infarktů.

↓ !! SPOILERS !! ↓

[PRVNÍ DOJEM] - Hitorijime My Hero

17. července 2017 v 19:06 | Shio

" BL, BL, BL, BL !!! ♪ " (ノ´ヮ`)ノ*: ・゚

Ano, všechny fujoshi a i normální fanynky BL žánru mají své žně. V letní sezónně se můžeme všichni kochat nad skvělým anime Hitorijime My Hero, které je ztvárněno podle stejnojmenné mangy. Série bude mít dvanáct dílů (chjo) a ke dnešnímu dni jsou už dva online. Začala jsem se na to dívat již dva týdny zpátky v sobotu, ale jelikož jsem tu měla už reakci na Ballroom e Youkoso, tak jsem tu nechtěla dávat dva podobné články. No a jak se mi první dvě epizody líbily? Dozvíte se dál - jo a pozor na spoilery :D

[PRVNÍ DOJEM] - Ballroom e Youkoso

9. července 2017 v 21:48 | Shio

ZAŽIJEME PARÁDNĚ PROTANČENÉ LÉTO


Včera vyšel první díl očekávaného tanečního anime - Ballroom e Youkoso. Mangu jsem nečetla, takže vůbec nevím, do čeho jdu, ale tanec mám ráda a navíc takových anime se moc nevidí. Tohle anime bude mít 24 dílů (díkybohu) a po shlédnutí včerejší epizody si myslím, že tohle bude opravdu jedno z nejlepších anime letní sezóny.

[PRVNÍ DOJEM] - Fallout 4

29. června 2017 v 22:27 | Shio

" THE END HAS COME"

Měli byste o mě vědět tyto dvě věci - miluju RPG a zbožňuju PostApo žánr. Tahle hra kombinuje obojí a už dávno jsem si ji chtěla koupit, ale jelikož je normálně drahá jak čert, tak jsem se na to vyprdla. No a když jsem kamarádovi říkala, že bych si tu hru chtěla koupit při letním výprodeji, nabídl se mi, že mi na steamu nasdílí jeho knihovnu her, kde má právě i Fallout 4. A tak jsem si hru nainstalovala a momentálně mám odehrané asi 2 hodinky. No a moje pocity z hraní si můžete přečíst níže :)

[PRVNÍ DOJEM] - 13 Reasons Why

27. dubna 2017 v 21:01 | Shio

ANEB KDYŽ MÁŠ HNED TŘINÁCT DŮVODŮ ZEMŘÍT

K tomuto seriálu mě dovedla spolužačka, která o něm tak dlouho mluvila, že jsem se rozhodla na to taky podívat. Dost mě zaujal už jen úvod do děje - protože v jakém seriálu spáchá holka sebevraždu a nahraje kazety se třinácti důvody, kvůli kterým se zabila? Originální. Zatím jsem u třetího dílu a jsem neskutečně zvědavá, jak se příběh nakonec vyvine a skončí.

Hlavní hrdinka se jmenuje Hannah (což je vtipný, protože se jmenujeme stejně). Musím říct, že je mi ta holka fakt sympatická - o to horší je ta představa, že se vlastně zabila. Každopádně jsem byla ohromně zvědavá na těch třináct neskutečně hrozných důvodů, že to Hannah přivedlo k sebevraždě. Po třech dílech musím konstatovat, že zatím to opravdu nebyly důvodu, kvůli kterým by se měl někdo zabíjet. Takže právě proto mám i tušení, že se to někde neskutečně zvrhne a začne to být šílený drama.

Seriál má skvělé soundtracky, kameru (bože některý přechody scének jsou naprosto úchvatné). Ty soundtracky mi trošku vrací vzpomínky na Life is Strange - ještě k tomu ve spojení se školním prostředím a nějakým tím dramatem v pozadí (i když tady spíš v popředí). Fakt si ty epizody neskutečně užívám, postavy jsou super a opravdu šíleně se těším až se v ději posunu dál (ale netřeba spěchat - navíc ani nemám čas) :D

Určitě bych vám ráda tento seriál doporučila (na ČSFD to má neuvěřitelných 87% wow - deserved). Není moc dlouhý a určitě to není žádná laciná slátanina.

SHIO

[PRVNÍ DOJEM] - Shingeki no Kyojin Season 2

4. dubna 2017 v 22:15 | Shio

ČEKALA JSEM ODDECHOVÝ ÚVODNÍ DÍL, ALE SHINGEKI NO KYOJIN ŘEKLO - NE!!

Tak a je tu slibovaná recenze prvního dílu dlouho očekávaného pokračování Shingeki no Kyojin. Hype se tentokrát koná i u mě a jsem opravdu ráda, že do té vyhypované skupiny lidí patřím. Fakt jsem se těšila jak malé děcko, před premiérou jsem pořád obnovovala stránku, kde se měl překlad každou chvíli objevit. No a v sobotu kolem páté hodiny to přišlo. Pokračování titánské série tak, jak ji všichni známe - bez servítek, plné zoufalství a obohacené litry krve.

(obsahuje spoilery)

[PRVNÍ DOJEM] - Kuzu no Honkai

6. února 2017 v 21:47 | Shio Usami Akira

TAK TROCHU JINÝ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH

Žánr: drama, romantické, seinen, školní prostředí
Vysíláno od: 2017
Počet epizod: 12 x 22 minut

Na rovinu vám povím, že k tomuhle anime jsem se dostala naprostou náhodou, když jsem viděla na faceebooku nějaký gif. Dost mě zajímalo o čem tohle anime je, přečetla jsem si obsah děje a ještě ten den jsem zkouknula první čtyři epizody, které už vyšly. A fakt mám šílenej absťák. Nikdy předtím jsem nic podobnýho neviděla a opravdu mě to dost chytlo. Každopádně, abych vás nějak zasvětila.

Kuzu no Honkai je o Hanabi a Mugim, kteří na první pohled vypadají jako dokonalý pár, avšak v reálu je jejich pouto daleko složitější. Pravdou je, že každý z nich miluje někoho jiného s kým ale být nemůžou. Hanabi je zabouchnutá do svého kamaráda a souseda z dětství, jenž se čirou náhodou stal jejím třídním učitelem. Jenže pan třídní se nám zakouká do učitelky Akane a Hanabi začne cítit pocit prázdnoty.

Když byl Mugi na základce, doučovala ho právě Akane. No a jak už mnozí asi tušíte, neskutečně se do ní zabouchnul. A tím nám vzniká naprosto šílený milostný mnohotvar (protože ani čtverec nemá na tuhle zápletku dostatek úhlů). Každopádně všechno dopadlo tak, že se Hanabi s Mugim dali kvůli jejich nešťastné lásce dohromady. Nic k sobě necítí, jsou pouze náhradou za toho, koho doopravdy milují. A ta náhrada nekončí jen u pusinkování :D


Celkem dost mě štve, že o tomhle anime lidi píšou jako o hentai. Like rly, guys? :D Já osobně si myslím, že je to normální romantický anime pouze s rozdílnou cílovou skupinou (prostě 15+ určitě). Jo, jsou tam trošku sprostější scénky, ale nikdy tam prostě neukážou nic, co by lidi mohlo pohoršit. Tohle anime jednoduše nesedne každému. Na Kuzu no Honkai se mi líbí ta emoční sprcha, kterou na diváka v každém díle nemilosrdně chrstnou a já pak nevím jestli brečet, mít depku nebo zůstat totálně v šoku. Je až neskutečný, co to anime ukázalo jen ve čtyřech epizodách a jsem velice zvědavá na těch dalších osm. Myslím si, že mě tenhle příběh ještě dost překvapí.

PS: Spousta lidí také říká, že se jedná o naprostou senzici letošní zimní sezóny. Já to bohužel nemůžu potvrdit, protože jsem toho z téhle sezóny moc neviděla no :DDD Takže to vypadá tak, že jsou lidi rozdělení na dva tábory :D

SHIO

[PRVNÍ DOJEM] - Haikyuu!!

19. ledna 2017 v 16:41 | Shio Usami Akira

NĚKOLIK LET JSEM SE SPORTOVNÍM ANIME DOKONALE VYHÝBALA. OMG, PROČ?

Je tomu asi měsíc, co jsem se konečně odhodlala a vrhla se na sportovní anime odvětví , o které jsem doteď ani pohledem nezavadila. Možná to bylo tím, že sama sportu moc neholduju, takže jsem se mu chtěla vyhnout i v animované verzi. Každopádně. Všechno začalo u anime Free, pak jsem se vrhnula na Kuroko no Basket no a teď mám rozdívané Haikyuu!!

Na tohle anime jsem se těšila a netěšila zároveň. Dokážu překousnout spoustu sportů (basket je opravdu fajn a ráda jsem si v tělocviku vždycky házela na koš), ale jeden opravdu nesnáším - A TO JE VOLEJBAL :D Ne fakt, v tělocviku byl pro mě volejbal vždycky synonymem trestu. Když už mě má sakra bolet celé tělo (a hlavně ruce), tak si teda radši zahraju vybíjenou. Nicméně jsem si to i tak pustila, třeba mě to anime přesvědčí, že volejbal vlastně není až takové nutné zlo.

Hned od začátku jsem se dost zaměřila na kresbu, která není vyloženě špatná, ale přijde mi taková jednodušší až nepropracovaná. Úplně mi asi nevyhovuje design postav, ale naštěstí jen v některých případech. Naopak hrozně nadšená jsem z toho, že to anime je fakt vtipný. Momentálně jsem, myslím, u desáté epizody a musím říct, že se téměř u každého dílu fakt skvěle zasměju (což třeba u KnB nebo u Free zvykem nebylo).


Závěrem však musím říct, že i když je to fakt zábava, nechytlo mě to tak moc, jako basketbalisti či plavci (na to jsem fakt čuměla kdykoliv byl čas). Ale jsem teprve v půlce první série, takže je dost možný, že to začnR být chytlavé až později (tím dříve tu bude recenze :D).

Stejně si však nemyslím, že mě kvůli tomu začne volejbal bavit. Ale aspoň o něm zjistím víc věcí.

SHIO

[PRVNÍ DOJEM] - Super Lovers 2

17. ledna 2017 v 20:57 | Shio Usami Akira

VĚDĚLA JSEM, ŽE TO PŘIJDE, ALE NEČEKALA JSEM, ŽE TAK BRZO.

Včera si tak náhodně projíždím Shirai a co jsem neobjevila - první díl druhé řady Super Lovers. Je vám asi jasné, že jsem ani chvilku neváhala a pustila si to. Musím se přiznat, že poté, co skončila první sezóna jsem se trošku přehrabovala v pokračování skrze mangu, ale nechtěla jsem si toho moc vyspoilerovat, protože jsem věděla, že bude druhá série. Jen jsem byla zkrátka zvědavá, jak daleko zajde vztah Rena a Harua. Ale fakt jsem viděla jen pár obrázků - vážně :D

Jinak asi by tu bylo vhodné napsat nějaký krátký názor na první sérii, který byl celkem dost rozporuplný. Ono už jen ta chvíle, kdy zajdete na MAL pozjišťovat o SL nějaké informace, přičemž jste si velice dobře vědomi toho, že to bude shounen-ai a tam vidíte, že čtyři hlavní postavy mají stejné příjmení :D Už tehdy jsem nahodila dost nechápavý výraz. Mě osobně nikdy nelákaly incestní zápletky, zvlášť když je tam tak velký věkový rozdíl, že ten starší fakt působí jako pedofil :D Fakt mi hrozně dlouho trvalo než jsem se přenesla přes to, že se v příběhu jedná o vztah dvou bratrů - já vím, že nejsou pokrevní bratři (a taky si to musím při sledování pořád dokola opakovat :D), ale prostě i tak. Navíc Ren vypadá fakt jak dítě, i když je mu 16 (i to si v každém díle musím pořád potichu opakovat :DDD), takže to fakt působí tak nějak rozporuplně. Fakt kdybyste mě viděli, když se na to dívám :D Ta kresba je super, příběh průměr, ale tady ty BL věci mě fakt stojí hromadu přesvědčování a přemlouvání :D


SPOILER ALERT ! Každopádně - co s druhou řadou? Tak nějak jsem čekala, že to bude pokračovat v duchu té první . Prostě nějaký lehký shounen-ai :D Ale to jsem se šeredně mýlila :D Děj začal tam, kde skončila první řada (i když mi chvilku trvalo než jsem si vzpomněla). No každopádně poslední scénka Harua a Rena bylo něco, co jsem fakt neočekávala a opravdu jsem zírala s otevřenou pusou :DDDD Ale budiž. Druhá sezóna bude nejspíš hodně zajímavá.

Každopádně si asi půjdu rewatchnout první řadu - just in case :D

EDIT: OMG ona už i ta první řada byla tak úchylná? Shame on me. I forgot.

SHIO

[PRVNÍ DOJEM] - Yuri!!! on Ice

7. října 2016 v 21:24 | Shio Usami Akira

Tak a tohle je prosím jediné anime, jenž mě v podzimní sezónně zaujalo. Ale jelikož je o krasobruslení, tak mi vůbec nevadí, že to bude jediné ongoing anime, na které se budu dívat. Když jsem se dozvěděla, že bude anime o mém oblíbeném sportu, nevěřila jsem svým očím. Už jsem viděla dost anime, ale o sérii, která by se zabývala jen krasobruslením se mi nikdy nesnilo - A JE TO TADY !

Byla jsem zvědavá jak se toho japonci zhostí a byla jsem velice ráda, že tam dají i nějaké ruské krasobruslaře (protože ti jsou prostě nejlepší !!! ). Hlavní postavy mě okamžitě zaujaly. Nejvíc samozřejmě Viktor, jehož přezdívkou je "Living Legend" - prostě takový anime Plushenko ! :DDD I když ten v anime je ofc daleko pěknější :D

No a jak se mi líbil první díl? Byla to pecka. Měla jsem u toho anime steJný pocit jako když se na jaře dívám na MS v krasobruslení. Totálně to žeru a pořád jsem se u toho smála jak hloupá (a to nepočítám ten šílenej fangirl screaming). :D Už teď jsem totálně HYPNUTÁ na další díl !! Kruciš. Kresba je super, anime ani chvilku nenudí a to krasobruslení (kyaaa) :3 Snad budou i další díly tak parádní.

A teď se na to běžte všichni povinně mrknout a hodit mi pak svůj názor do komentů.

SHIO
 
 

Reklama