.


První dojmy

[PRVNÍ DOJEM] - 13 Reasons Why

27. dubna 2017 v 21:01 | Shio

ANEB KDYŽ MÁŠ HNED TŘINÁCT DŮVODŮ ZEMŘÍT

K tomuto seriálu mě dovedla spolužačka, která o něm tak dlouho mluvila, že jsem se rozhodla na to taky podívat. Dost mě zaujal už jen úvod do děje - protože v jakém seriálu spáchá holka sebevraždu a nahraje kazety se třinácti důvody, kvůli kterým se zabila? Originální. Zatím jsem u třetího dílu a jsem neskutečně zvědavá, jak se příběh nakonec vyvine a skončí.

Hlavní hrdinka se jmenuje Hannah (což je vtipný, protože se jmenujeme stejně). Musím říct, že je mi ta holka fakt sympatická - o to horší je ta představa, že se vlastně zabila. Každopádně jsem byla ohromně zvědavá na těch třináct neskutečně hrozných důvodů, že to Hannah přivedlo k sebevraždě. Po třech dílech musím konstatovat, že zatím to opravdu nebyly důvodu, kvůli kterým by se měl někdo zabíjet. Takže právě proto mám i tušení, že se to někde neskutečně zvrhne a začne to být šílený drama.

Seriál má skvělé soundtracky, kameru (bože některý přechody scének jsou naprosto úchvatné). Ty soundtracky mi trošku vrací vzpomínky na Life is Strange - ještě k tomu ve spojení se školním prostředím a nějakým tím dramatem v pozadí (i když tady spíš v popředí). Fakt si ty epizody neskutečně užívám, postavy jsou super a opravdu šíleně se těším až se v ději posunu dál (ale netřeba spěchat - navíc ani nemám čas) :D

Určitě bych vám ráda tento seriál doporučila (na ČSFD to má neuvěřitelných 87% wow - deserved). Není moc dlouhý a určitě to není žádná laciná slátanina.

SHIO

[PRVNÍ DOJEM] - Shingeki no Kyojin Season 2

4. dubna 2017 v 22:15 | Shio

ČEKALA JSEM ODDECHOVÝ ÚVODNÍ DÍL, ALE SHINGEKI NO KYOJIN ŘEKLO - NE!!

Tak a je tu slibovaná recenze prvního dílu dlouho očekávaného pokračování Shingeki no Kyojin. Hype se tentokrát koná i u mě a jsem opravdu ráda, že do té vyhypované skupiny lidí patřím. Fakt jsem se těšila jak malé děcko, před premiérou jsem pořád obnovovala stránku, kde se měl překlad každou chvíli objevit. No a v sobotu kolem páté hodiny to přišlo. Pokračování titánské série tak, jak ji všichni známe - bez servítek, plné zoufalství a obohacené litry krve.

(obsahuje spoilery)

[PRVNÍ DOJEM] - Kuzu no Honkai

6. února 2017 v 21:47 | Shio Usami Akira

TAK TROCHU JINÝ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH

Žánr: drama, romantické, seinen, školní prostředí
Vysíláno od: 2017
Počet epizod: 12 x 22 minut

Na rovinu vám povím, že k tomuhle anime jsem se dostala naprostou náhodou, když jsem viděla na faceebooku nějaký gif. Dost mě zajímalo o čem tohle anime je, přečetla jsem si obsah děje a ještě ten den jsem zkouknula první čtyři epizody, které už vyšly. A fakt mám šílenej absťák. Nikdy předtím jsem nic podobnýho neviděla a opravdu mě to dost chytlo. Každopádně, abych vás nějak zasvětila.

Kuzu no Honkai je o Hanabi a Mugim, kteří na první pohled vypadají jako dokonalý pár, avšak v reálu je jejich pouto daleko složitější. Pravdou je, že každý z nich miluje někoho jiného s kým ale být nemůžou. Hanabi je zabouchnutá do svého kamaráda a souseda z dětství, jenž se čirou náhodou stal jejím třídním učitelem. Jenže pan třídní se nám zakouká do učitelky Akane a Hanabi začne cítit pocit prázdnoty.

Když byl Mugi na základce, doučovala ho právě Akane. No a jak už mnozí asi tušíte, neskutečně se do ní zabouchnul. A tím nám vzniká naprosto šílený milostný mnohotvar (protože ani čtverec nemá na tuhle zápletku dostatek úhlů). Každopádně všechno dopadlo tak, že se Hanabi s Mugim dali kvůli jejich nešťastné lásce dohromady. Nic k sobě necítí, jsou pouze náhradou za toho, koho doopravdy milují. A ta náhrada nekončí jen u pusinkování :D


Celkem dost mě štve, že o tomhle anime lidi píšou jako o hentai. Like rly, guys? :D Já osobně si myslím, že je to normální romantický anime pouze s rozdílnou cílovou skupinou (prostě 15+ určitě). Jo, jsou tam trošku sprostější scénky, ale nikdy tam prostě neukážou nic, co by lidi mohlo pohoršit. Tohle anime jednoduše nesedne každému. Na Kuzu no Honkai se mi líbí ta emoční sprcha, kterou na diváka v každém díle nemilosrdně chrstnou a já pak nevím jestli brečet, mít depku nebo zůstat totálně v šoku. Je až neskutečný, co to anime ukázalo jen ve čtyřech epizodách a jsem velice zvědavá na těch dalších osm. Myslím si, že mě tenhle příběh ještě dost překvapí.

PS: Spousta lidí také říká, že se jedná o naprostou senzici letošní zimní sezóny. Já to bohužel nemůžu potvrdit, protože jsem toho z téhle sezóny moc neviděla no :DDD Takže to vypadá tak, že jsou lidi rozdělení na dva tábory :D

SHIO

[PRVNÍ DOJEM] - Haikyuu!!

19. ledna 2017 v 16:41 | Shio Usami Akira

NĚKOLIK LET JSEM SE SPORTOVNÍM ANIME DOKONALE VYHÝBALA. OMG, PROČ?

Je tomu asi měsíc, co jsem se konečně odhodlala a vrhla se na sportovní anime odvětví , o které jsem doteď ani pohledem nezavadila. Možná to bylo tím, že sama sportu moc neholduju, takže jsem se mu chtěla vyhnout i v animované verzi. Každopádně. Všechno začalo u anime Free, pak jsem se vrhnula na Kuroko no Basket no a teď mám rozdívané Haikyuu!!

Na tohle anime jsem se těšila a netěšila zároveň. Dokážu překousnout spoustu sportů (basket je opravdu fajn a ráda jsem si v tělocviku vždycky házela na koš), ale jeden opravdu nesnáším - A TO JE VOLEJBAL :D Ne fakt, v tělocviku byl pro mě volejbal vždycky synonymem trestu. Když už mě má sakra bolet celé tělo (a hlavně ruce), tak si teda radši zahraju vybíjenou. Nicméně jsem si to i tak pustila, třeba mě to anime přesvědčí, že volejbal vlastně není až takové nutné zlo.

Hned od začátku jsem se dost zaměřila na kresbu, která není vyloženě špatná, ale přijde mi taková jednodušší až nepropracovaná. Úplně mi asi nevyhovuje design postav, ale naštěstí jen v některých případech. Naopak hrozně nadšená jsem z toho, že to anime je fakt vtipný. Momentálně jsem, myslím, u desáté epizody a musím říct, že se téměř u každého dílu fakt skvěle zasměju (což třeba u KnB nebo u Free zvykem nebylo).


Závěrem však musím říct, že i když je to fakt zábava, nechytlo mě to tak moc, jako basketbalisti či plavci (na to jsem fakt čuměla kdykoliv byl čas). Ale jsem teprve v půlce první série, takže je dost možný, že to začnR být chytlavé až později (tím dříve tu bude recenze :D).

Stejně si však nemyslím, že mě kvůli tomu začne volejbal bavit. Ale aspoň o něm zjistím víc věcí.

SHIO

[PRVNÍ DOJEM] - Super Lovers 2

17. ledna 2017 v 20:57 | Shio Usami Akira

VĚDĚLA JSEM, ŽE TO PŘIJDE, ALE NEČEKALA JSEM, ŽE TAK BRZO.

Včera si tak náhodně projíždím Shirai a co jsem neobjevila - první díl druhé řady Super Lovers. Je vám asi jasné, že jsem ani chvilku neváhala a pustila si to. Musím se přiznat, že poté, co skončila první sezóna jsem se trošku přehrabovala v pokračování skrze mangu, ale nechtěla jsem si toho moc vyspoilerovat, protože jsem věděla, že bude druhá série. Jen jsem byla zkrátka zvědavá, jak daleko zajde vztah Rena a Harua. Ale fakt jsem viděla jen pár obrázků - vážně :D

Jinak asi by tu bylo vhodné napsat nějaký krátký názor na první sérii, který byl celkem dost rozporuplný. Ono už jen ta chvíle, kdy zajdete na MAL pozjišťovat o SL nějaké informace, přičemž jste si velice dobře vědomi toho, že to bude shounen-ai a tam vidíte, že čtyři hlavní postavy mají stejné příjmení :D Už tehdy jsem nahodila dost nechápavý výraz. Mě osobně nikdy nelákaly incestní zápletky, zvlášť když je tam tak velký věkový rozdíl, že ten starší fakt působí jako pedofil :D Fakt mi hrozně dlouho trvalo než jsem se přenesla přes to, že se v příběhu jedná o vztah dvou bratrů - já vím, že nejsou pokrevní bratři (a taky si to musím při sledování pořád dokola opakovat :D), ale prostě i tak. Navíc Ren vypadá fakt jak dítě, i když je mu 16 (i to si v každém díle musím pořád potichu opakovat :DDD), takže to fakt působí tak nějak rozporuplně. Fakt kdybyste mě viděli, když se na to dívám :D Ta kresba je super, příběh průměr, ale tady ty BL věci mě fakt stojí hromadu přesvědčování a přemlouvání :D


SPOILER ALERT ! Každopádně - co s druhou řadou? Tak nějak jsem čekala, že to bude pokračovat v duchu té první . Prostě nějaký lehký shounen-ai :D Ale to jsem se šeredně mýlila :D Děj začal tam, kde skončila první řada (i když mi chvilku trvalo než jsem si vzpomněla). No každopádně poslední scénka Harua a Rena bylo něco, co jsem fakt neočekávala a opravdu jsem zírala s otevřenou pusou :DDDD Ale budiž. Druhá sezóna bude nejspíš hodně zajímavá.

Každopádně si asi půjdu rewatchnout první řadu - just in case :D

EDIT: OMG ona už i ta první řada byla tak úchylná? Shame on me. I forgot.

SHIO

[PRVNÍ DOJEM] - Yuri!!! on Ice

7. října 2016 v 21:24 | Shio Usami Akira

Tak a tohle je prosím jediné anime, jenž mě v podzimní sezónně zaujalo. Ale jelikož je o krasobruslení, tak mi vůbec nevadí, že to bude jediné ongoing anime, na které se budu dívat. Když jsem se dozvěděla, že bude anime o mém oblíbeném sportu, nevěřila jsem svým očím. Už jsem viděla dost anime, ale o sérii, která by se zabývala jen krasobruslením se mi nikdy nesnilo - A JE TO TADY !

Byla jsem zvědavá jak se toho japonci zhostí a byla jsem velice ráda, že tam dají i nějaké ruské krasobruslaře (protože ti jsou prostě nejlepší !!! ). Hlavní postavy mě okamžitě zaujaly. Nejvíc samozřejmě Viktor, jehož přezdívkou je "Living Legend" - prostě takový anime Plushenko ! :DDD I když ten v anime je ofc daleko pěknější :D

No a jak se mi líbil první díl? Byla to pecka. Měla jsem u toho anime steJný pocit jako když se na jaře dívám na MS v krasobruslení. Totálně to žeru a pořád jsem se u toho smála jak hloupá (a to nepočítám ten šílenej fangirl screaming). :D Už teď jsem totálně HYPNUTÁ na další díl !! Kruciš. Kresba je super, anime ani chvilku nenudí a to krasobruslení (kyaaa) :3 Snad budou i další díly tak parádní.

A teď se na to běžte všichni povinně mrknout a hodit mi pak svůj názor do komentů.

SHIO

PRVNÍ DOJEM - The Witcher 3: Wild Hunt

17. srpna 2015 v 14:30 | Shio Usami Akira


A tak jsem tomuto RPG podlehla už i já :) Včera jsem si tuhle super hru nainstalovala a nemůžu si zatím vůbec stěžovat. Asi po dvou hodinách hraní mě to začíná pořádně chytat a mám pocit, že do konce prázdnin si už nejspíš nic jiného nezahraju. Grafiku to má naprosto úžasnou (i když ty stromy se na můj vkus v tom větru občas houpou nějak moc - jako by tam neustále byla vichřice). Všechno je tak krásně detailní, barevné a úžasné (jak ve dne, tak v noci). Co se týče hratelnosti - na to si musím zvyknout :D Souboje jsem si zatím vyzkoušela jen párkrát, ale doufám, že se do toho nějak dostanu a nebudou mě tam všichni klátit na zem jak pytel brambor :D :D Questy vypadají taky docela zajímavě - asi jich budu dělat většinu (ano, chci u toho strávit opravdu hodně času .. damn :D). Jo a hraju to celé v angličtině (bratr mi sice doporučoval polštinu, ale já nevím .. nemám ji ráda). Dabing je celkem zdařilej (zatím), tak jsem zvědavá na více postav a jejich dabing. A poslední věc (než to zase půjdu zapnout) ... hudba ! Bože ty soundtracky jsou skvělý !! Totálně dodávají té hře bohovskou atmosféru :3 :3 LOVE IT ! Já si na OST docela ujíždím .. a tyhle si získali moje srdce :3 :3

Je tu někdo, kdo hraje tuhle hru? :) Jak se líbí vám? * no spoilers pls *

SHIO USAMI AKIRA

PRVNÍ DOJEM - Junjou Romantica 3

12. července 2015 v 10:19 | Shio Usami Akira


Jelikož se mi nechtělo čekat na český překlad (kterého se nejspíš ještě nějakou chvilku nedočkáme), našla jsem si první díl nové série na Youtube (hurááá). Hned při pár prvních sekundách na mě dýchla taková ta nostalgická atmosféra mého oblíbeného anime :3 Hned jsem si vybavila jak jsem sledovala druhou sezónu a byla jsem z toho odvařená úplně stejně (já to anime prostě žeru).

Když ohlásili třetí sezónu, vůbec jsem si neuměla představit, o čem by to mohlo dál být ! No po prvním díle už to vím a vypadá to opravdu na zajímavý příběh (hue hue hue). SPOILER !!

Představa, že před Misakim leží obrovské rozhodnutí. Buď zůstane u Usagiho - s tím, že bratrovi řeknou o jejich vztahu (protože po absolvování už nemá důvod u něj zůstávat). No a nebo se bude muset odstěhovat a jejich vztah nejspíš skončí (prosííím jen to ne). Jsem teda opravdu zvědavá jak to nakonec vyřeší a jak bude příběh postupovat.

Jo a ten Usagiho bratranec se mi vůbec nelíbí, ale tak aspoň nutí Misakiho žárlit a třeba se ten jejich vztah zase nějakým způsobem posune kupředu :3


A TADY MÁTE OPENING :3 Jsem zvědavá na ty ostatní páry :3

PRVNÍ DOJEM - Once Upon a Time

17. února 2015 v 15:20 | Shio Usami Akira

Název: Once Upon a Time
Žánr: fantasy, dobrodružný, drama, mysteriózní, romantický, rodinný
Vysíláno od: 2011
Počet epizod: 66 x 45 minut


A tak jsem se k tomuto seriálu konečně dokopala !! :) Já se obvykle k něčemu dokopu až v momentě, když už to všichni viděli, okomentovali a zase šoupli k ledu :D :D No já fakt na to dřív neměla náladu. Ani nevím, jak jsem se k tomu tentokrát dostala - možná jsem to viděla někde na FB u někoho. Každopádně - jsem neodolala a konečně si to pustila.

První díl byl takový jakože seznamovací a moc sem nepobrala o co tam vlastně jde. Pohádkové scény na mě působily strašně neprofesionálně (ale je to asi nízkorozpočtovák), ale i tak to bylo koukatelné. Ale postupem času se mi začaly ty scénky dost líbit, protože se pohádky začaly trošku odlišovat od těch verzí, které znám já z dětství, a tak jsem to až tak úplně nemohla předvídat. Taky se mi dost líbilo, že se jednotlivé pohádky začaly tak nějak seskupovat do jedné :3 Moc pěkně vymyšlené - fakt paráda. Scénky v reálu byly takové .. já nevím .. jakože nebyly špatné, ale tak nějak jsem nevěděla, co si o tom myslet. Chvilkama mi to přišlo jako nějaká kriminálka.

Jsem hodně vděčná za seriálové zloduchy - obzvláště Rampelníka, který je prostě naprosto úžasný a já se musela jednoduše smát (občas fakt dost) :) Já mám záporáky ráda (i když teda Regina mi dost leze proti srsti ... :D) Taky jsem si u toho několikrát fakt pobrečela (jsem děsnej cíťa) :D :D

Nechci tu moc spoilerovat .. to si nechám až do celkové recenze. Zatím mám shlédnutou jen první sérii (o které spousta lidí tvrdí, že je jediná koukatelná), tak uvidíme. Do teď se mi seriál docela zamlouvá, tak uvidím, jak se to vyvine dál :)

SHIO USAMI AKIRA

PRVNÍ DOJEM - Tokyo Ghoul √A

18. ledna 2015 v 17:10 | Shio Usami AkiraNázev: Tokyo Ghoul √A
Žánr: akce, záhady, drama, horor, nadpřirozeno, seinen
Vysíláno od: 09.01.2015
Počet epizod: 12

Tak před týdnem jsme se konečně dočkali druhé série tohoto super krvavě-gurmánského anime, na které jsem se opravdu těšila, protože poslední díl první série byl jednoduše úžasný a šíleně mě naštvalo, že byl poslední - jelikož se to v něm teprve pořádně rozjelo.

A tak jsem před týdnem hladově sedla k obrazovce a pustila si první díl - těšící se na konečně zajímavého Kanekiho. A Kaneki byl opravdu parádní. Stal se z něho dost drsnej a silnej týpek - úplný opak než při prvním dílu předchozí série. Mám pocit, že k němu konečně začínám cítit nějaké ty sympatie, protože se mi předtím fakt vůbec nepozdával.

Když na konci řekl, že se nevrátí do Anteiku, ale půjde s jinými Ghouly do Aogiri, tak mě to docela vzalo .. ale naopak se o to víc těším, protože mě zajímá .. jak ho tam ostatní přijmou. Jen je mi docela líto Ghoulů z Anteiku, protože šli Kanekiho zachránit a ten se na ně s prominutím vys*al :( Ale třeba to dělá pro jejich dobro .. uvidíme.

A já si jdu pustit druhý díl :)

SHIO USAMI AKIRA


 
 

Reklama